Підсумки-2024: що сталося в управлінні держмайном за минулий рік

У Мінекономіки розповіли про результати великої приватизації та корпоратизації.
Підсумки-2024: що сталося в управлінні держмайном за минулий рік
ілюстративне фото / ti-ukraine.org

Перший підсанкційний актив продано на «Прозорро.Продажі», старт великої приватизації та продаж легендарного готелю Україна, а також ухвалення важливих документів для впровадження корпоративної реформи — таким був 2024 рік для реформи управління держмайном.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки з посиланням на міністра Юлію Свириденко.

Читайте також:

Зазначається, що 2024 рік став рекордним як за надходженнями від приватизації, так і за масштабністю проданих державою об'єктів.

  • Готель «Україна», проданий за 2,5 млрд грн. Завдяки аукціону вартість зросла в 2,5 рази.
  • «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» – найбільше в Україні підприємство з видобутку та збагачення титанових руд. Компанію продали за 3,94 млрд грн.
  • завод «Аерок» – перший конфіскований санкційний актив, проданий у рамках великої приватизації. За підсумками торгів його вартість зросла майже вдвічі – до 1,9 млрд грн. .

«Усього за цей рік сума доходу від приватизації, як великої, так і малої, може становити майже 12 млрд грн після завершення всіх угод 2024 року. Це втричі більше, ніж запланували на 2024 рік. Цей рік показав — навіть попри війну приватизація можлива і необхідна», – повідомила Юлія Свириденко.

Також зазначається, що для іншого напряму реформи управління держмайном – корпоративної реформи – 2024 також став визначальним.У березні набрав чинності закон, що вдосконалює корпоративне управління (3587-IX). Його ухвалення дозволило вивести реформу на новий рівень і масштабувати роботу, яка триває уже 8 років. Крім того, міністерство економіки затвердило чіткі критерії та перелік компаній, де мають бути наглядові поради. роботу так званого “тріажу” – сортування компаній на ті, що залишають у власності держави, будуть приватизовані або ліквідовані.

«У 2024 році також продовжувалася корпоратизація стратегічних підприємств через перетворення їх із держпідприємств на акціонерні товариства або впровадження в них принципів корпоративного управління ОЕСР. Так "Енергоатом" стала акціонерним товариством.  Була сформована незалежна наглядова рада “Укренерго”. Зараз триває корпоратизація ДП “Гарантований покупець”,  а також продовжується процес формування наглядових рад у “Лісах України” та “Українському Дунайському пароплавстві», - підкреслила міністр.

Крім того, повідомляється, що у 2025 році робота з реформи управління держмайном продовжиться.Наступні важливі кроки – на основі проведеного тріажу держпідприємств приватизувати чи ліквідувати збиткові державі активи, сформувати наглядові ради в низці держкомпаній, розмежувати комерційну та некомерційну діяльність. 

Раніше ми писали про те, що аукціонна комісія визначила стартову ціну державного пакету акцій ПАТ "Сумихімпром" на рівні 1,158 млрд гривень, а також розробила умови приватизації.



x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK