З початку війни понад 40% українців втратили роботу. Ще 22,5% працюють, але отримують неповну зарплату. Тож питання працевлаштування для переважної більшості стоїть досить гостро. Про це свідчать дані дослідження кадрового порталу grc.ua.
Зазначається, що більшість українських спеціалістів, не знаходячи роботу у своїй професії, або вже здобувають нову професію, або планують це зробити найближчим часом. Третина опитаних готова перейти в робітничу професію, аби мати роботу й отримувати зарплату. Ще чверть спеціалістів готова працювати "руками" у якості підробітку.
Як показало дослідження, сьогодні готові перепрофілюватися більше половини (51%) українських спеціалістів для того, аби мати роботу та отримувати зарплату. Уже здобувають нову професію 9,4% опитаних. Кожен десятий має намір здобути ту професію, про яку давно мріяв, але продовжував працювати за іншим профілем заради зарплати. Менше третини респондентів (29%) не планує перекваліфікацію найближчим часом.
"Спеціалісти робітничих професій затребувані на ринку праці та входять до десятки професійних сфер із найбільшою кількістю вакансій. Дефіцит робітничого персоналу спостерігається на українському ринку праці протягом останніх 7-10 років", - йдеться в повідомленні.
Стикаючись із проблемами працевлаштування, багато офісних співробітників готові перейти в робітничу професію, аби мати роботу та отримувати зарплату. Про такий намір заявила третина (35%) опитаних. Ще чверть опитаних (26,1%) готова працювати "руками" у якості підробітку, не змінюючи основну професію. Уже змінили професію через те, що не змогли знайти роботу за спеціальністю, 4,3% українців.
При цьому не стикаються з проблемами працевлаштування під час кризи та залишаються затребуваними лише 13,5%. Однак є й ті, хто вважає образливим переходити в робітничу професію, маючи високий рівень освіти та досвід в іншій професії. Таку відповідь дали 15,2% опитаних спеціалістів.
Раніше ми писали, що в Україні запрацював "Єдиний портал вакансій". Це інструмент, який значно полегшить пошук роботи.