З 14 лютого 2023 року розпочала роботу повністю оновлена і за складом, і за функціоналом Державна кваліфікаційна комісія моряків при Адміністрації судноплавства. Також змінено підхід до процедури проходження іспитів і отримання кваліфікаційних документів моряків. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.
"Відтепер моряк подає документи на розгляд безпосередньо до Адміністраціі судноплавства або до сервісних центрів Моррічсервіс. Сьогодні відкрито перший сервісний центр в Києві. Тут будуть проходити іспити на підтвердження/подовження кваліфікації та видача документів за спрощеною та прозорою процедурою", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що нові члени ДККМ є частиною команди Адміністрації судноплавства. Тепер ніхто не може вплинути на рішення за результатами проходження моряком іспиту. Єдиним кваліфікаційним тестом для моряків на підтвердження/подовження кваліфікації є всесвітньо визнаний CES 6.0.
"Реформа передбачає повний перехід від старої системи з непрозорими та забюрократизованими процедурами видачі кваліфікаційних документів моряків до міжнародних стандартів у дипломуванні. Далі - максимальна автоматизація процесів та цифровізація послуг для моряків, що дозволить ліквідувати корупційні ризики через зведення до мінімуму впливу людського фактору", - наголосили в міністерстві.
Там додали, що повний перезапуск системи дипломування відповідно до міжнародних практик став можливим завдяки ухваленню Кабміном постанови №1499 щодо підготовки та дипломування моряків та підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.
Раніше ми писали, що з 1 лютого 2023 року почав діяти новий Порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС.