Названо найбільш затребувані професії в Україні: яких фахівців не вистачає

Зараз у роботодавців є великі проблеми з кадрами, бо людей працездатного віку в Україні стало значно менше.
Названо найбільш затребувані професії в Україні: яких фахівців не вистачає
Ілюстративне фото / Getty Images

Повномасштабна війна в Україні змінила ринок праці. Тепер, окрім військових та технічних фахівців, необхідних для розвитку українського ВПК, є велика потреба в психологах. Про це в ефірі "Еспресо" розповів засновник рекрутингової агенції "Борщ", експерт ринку праці Сергій Марченко.

Читайте також:

"До великої війни майже ніхто не думав, що нам потрібні будуть артилеристи, оператори дронів, пілоти, танкісти-водії. Також ніхто не думав про український ВПК, а для того, щоб ми могли самі вирішувати те, де будуть ті кордони, на які ми будемо виходити, нам потрібне своє озброєння і як мінімум свої боєприпаси - те, чого зараз критично не вистачає на фронті", - розповів він.

За словами Марченка, для розвитку українського ВПК зараз критично необхідні інженери, проєктувальники, конструктори, люди технічних професій, які працювали та можуть працювати з важкою промисловістю.

Експерт наголосив, що в Україні також необхідні кандидати гуманітарних спеціальностей, зокрема психологи, як для військових, так і цивільних. Оскільки війна - дуже великий стрес, а психологів катастрофічно не вистачає.

Читайте також:

"Стан ринку праці зараз такий, що вакансій, за даними із сайтів з пошуку роботи, більше, ніж було в мирний час. Зараз у роботодавців є великі проблеми з кадрами, з тими людьми, які можуть ці вакансії заміщати, бо людей працездатного віку в Україні стало об'єктивно й значно менше. Ринок праці тут демонструє незбалансованість", - пояснив Марченко.

Раніше ми писали, що на другому році повномасштабної війни в Україні ситуація з роботою в ІТ помітно ускладнилася. 25% айтівців звільнили, майже половина боїться втратити роботу.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK