На ринку праці України виник дефіцит кадрів. Критично не вистачає швачок, електромонтерів, слюсарів-сантехніків і токарів. Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявила в.о. директора Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Олена Мельник.
За її словами, наразі кількість вакансій у базі служби зайнятості суттєво перевищує число зареєстрованих шукачів.
"Критично не вистачає фахівців під заявлену потребу: швачок, електромонтерів, слюсарів-сантехніків, токарів", - повідомила експертка.
Мельник зазначила, що найбільше на Єдиному порталі подано таких вакансій:
- продавець - 17 тис. вакансій;
- водій - 9 тис. вакансій;
- бухгалтер - 7 ти. вакансії;
- кухар - 5 тис. вакансій.
Вона уточнила, що на сьогодні в галузі освіти й науки є 5,6 тис. пропозицій роботи, а зареєстрованих у державній службі зайнятості освітян 3,5 тис. У медицині та аптекарстві понад 13 тис. пропозицій та 5,2 тис. осіб, зареєстрованих як шукачі роботи.
Найбільший дефіцит кадрів спостерігається за такими спеціальностями:
- учитель-логопед - 254 вакансії та 14 шукачів;
- лікар загальної практики - 224 вакансії та 29 шукачів;
- лікар-терапевт - 192 вакансії та 18 шукачів;
- лікар-психіатр - 104 вакансії та 3 шукачі.
"Такий професійний дисбаланс у галузі освіти, науки, фармакології й лікарської практики був завжди. Серед лікарів завжди було або більше тих, хто шукає роботу, або було більше вакансій", - додала експертка.
Раніше ми писали, що станом на 1 січня 2024 року в 108 органах державної влади фактично працюють 169 тис. чоловік. Протягом 2023 року фактична кількість працівників скоротилася на 6,8 тис. осіб.