Від початку офіційного запуску сервісу електронного бронювання через портал "Дія" критично важливі підприємства та ті, які працюють на потреби Сил безпеки й оборони, уже забронювали майже 120 тисяч працівників. Про це повідомила міністр економіки України Юлія Свириденко.
"Бізнес уже понад два тижні активно користується електронним бронюванням працівників. Станом на 5 серпня через портал "Дія" вже забронювали майже 120 тисяч співробітників критично важливих підприємств і тих підприємств, які працюють на потреби Сил безпеки та оборони. Електронне бронювання автоматизувало цей процес, зробило його зручнішим для бізнесу і суттєво скоротило час очікування", - прокоментувала очільниця Мінекономіки.
За її словами, триває системна робота над оновленням списків критично важливих підприємств.
Алгоритм бронювання на порталі "Дія" такий:
- Міністерства, ОВА вносять до Єдиного переліку установ (органів влади, підприємств, організацій) підприємства, установи та організації, які відповідно до законодавства мають право бронювати працівників.
- Керівник компанії, що має право на бронювання своїх працівників, подає на порталі "Дія" списки на бронювання та засвідчує заяву електронним підписом.
- Система автоматично перевіряє, чи людина працевлаштована офіційно та чи її дані є в реєстрі "Оберіг".
- "Дія" протягом доби надсилає сповіщення керівнику підприємства в особистий кабінет із даними про результат розгляду.
- У разі позитивного рішення система автоматично переводить військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік на строк дії бронювання. З цього моменту він вважається заброньованим, а інформація про бронювання з'являється в застосунку "Резерв+".
Для тих, хто бажає отримати бронювання в паперовій формі, і надалі доступна така можливість.
Раніше ми писали, що в застосунку "Резерв+" з'явилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.