Ваучери на навчання отримали 22 тисячі українців: які спеціальності обирають найчастіше

Завдяки ваучеру на навчання людина може опанувати одну зі 155 професій та спеціальностей, обравши навчальний заклад і форму навчання на власний розсуд.
Ваучери на навчання отримали 22 тисячі українців: які спеціальності обирають найчастіше
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Від початку 2024 року 22 тисячі українців отримали ваучери на навчання за державний кошт і зможуть опанувати нову професію чи спеціальність та стати більш конкурентними на ринку праці. Серед найпопулярніших професій та спеціальностей, за якими навчаються, медсестра, психолог, кухар, водій. Про це повідомили в Міністерстві економіки.

"Завдяки ваучеру на навчання людина може опанувати одну зі 155 професій та спеціальностей, обравши навчальний заклад і форму навчання на власний розсуд. Уже 22 тисячі українців отримали такий ваучер та здобувають новий фах або підвищують свій професійний рівень, щоб бути більш конкурентоспроможними. Держава профінансувала їхнє навчання на суму 260 млн грн", - повідомила міністр економіки Юлія Свириденко.

Читайте також:

За її словами, серед найбільш популярних спеціальностей та професій, за якими навчаються за ваучерами цього року, є: 

  • медсестринство (видано 4070 ваучерів); 
  • психологія (3517); 
  • дошкільна освіта (923); 
  • медицина (580); 
  • кухар (1880); 
  • водій (1451); 
  • тракторист (646);  
  • кондитер (491).

Читайте також:

2023 року ваучери на навчання отримали понад 18 тисяч українців, загалом за програмою було профінансовано 252 млн грн. Торік найбільшу кількість ваучерів було видано за такими професіями та спеціальностями: психологія, соціальна робота, освіта, медицина, будівництво та цивільна інженерія, кухар, водій. 

Ваучер можна використати для навчання у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо. Професію, заклад освіти в межах України та форму навчання (денну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно. 

Читайте також:

Станом на сьогодні сума ваучера не може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець або людина доплачує різницю самостійно. 

Раніше ми писали, що українці, які хочуть підвищити кваліфікацію чи опанувати нову професію, можуть отримати гранти на навчання до $700.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK