Кастовість чи оновлення: скільки прийшло нових співробітників до силових органів

З 3,5 тисяч нових співробітників ключових правоохоронних органів близько 487 осіб - це внутрішні переміщення в межах однієї інституції.
Кастовість чи оновлення: скільки прийшло нових співробітників до силових органів
Майже половина нових співробітників силових органів – це внутрішні переміщення, представники інших органів влади чи правоохоронних структур / Колаж: dengi.ua

Дослідивши близько 5 тис декларацій кандидатів на посаду у силових відомствах, які зазвичай (хоча не обов'язково) подаються вже після призначення з кінця 2023 року, журналісти дійшли висновку про збереження кастовості у правоохоронних органах – БЕБ, ДБР, НАБУ, ДПС, прокуратура та МВС.

Про це пише "Економічна правда".

Читайте також:

Зазначається, що загалом ці декларації належать 3540 особам (деякі подавали кілька документів через зміну місця роботи чи подання на різні посади у межах одного відомства).

«З 3,5 тисячі нових співробітників ключових правоохоронних органів близько 487 осіб – це внутрішні переміщення в межах однієї інституції: переведення через зміну місця проживання, просування кар'єрними сходами тощо. Решта – кадри, які прийшли з інших органів влади (531 випадок) чи з інших правоохоронних структур (472 випадки)», - наголошує видання.

Повідомляється, що остання та найбільша категорія (понад 2 тис кандидатів) - формально "не системні", чиї декларації за 2019-2020 роки відсутні на сайті НАЗК. Проте відсутність попереднього декларування не завжди означає, що кандидат справді "з вулиці".

Це пояснюється такими причинами:

  • По-перше, на сайті НАЗК відсутні декларації працівників Служби безпеки України, тому таких і подібних кандидатів автоматично зараховано до "несистемних", збільшуючи цю масу на графіку.
  • По-друге, ручний аналіз деяких декларацій у структурі МВС виявив, що "не системні" кандидати (а для МВС це основний потік за останній рік: 1,4 із 1,9 тисяч осіб) - це вчорашні випускники академій МВС, де ця суспільна група також не позбавлена кастовості: вступ часто залежить від родинних зв'язків та продовження "сімейної" справи.

«Дотримуючись цих винятків у голові, зазначимо, що з понад сотні нових кандидатів у ДБР і серед прокурорів, майже половина - "не системні". Дещо менший цей показник у Національного антикорупційного бюро (понад 200 декларацій, де впритул наближається інша група - кандидати із системи МВС - 177 осіб). У Бюро економічної безпеки за останній рік ЕП нарахувала лише чверть кандидатів без попередніх декларацій, тоді як основна маса – вихідці з ДПС (36 із 96 претендентів)», - пише ЕП.

Також повідомляється, що ця інформація дозволяє оцінити плинність кадрів та найбільш бажані для кандидатів правоохоронні органи. Зокрема, згідно з даними БЕБ, з початку 2024 року у відомстві призначили 117 нових співробітників, а звільнилися 91 - це становить 10% приблизно фактичного складу. Для ДБР цей показник за останній рік становить приблизно 5%. Найбажаніший же роботодавець – НАБУ. За останній рік туди було подано 638 декларацій кандидатів на посаду, що становить майже 80% від штатного розкладу на 2024 рік.

інфографіка
інфографіка / epravda.com.ua

Раніше ми писали про те, що у Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ України проведуть службову перевірку та замінять управлінців після журналістського розслідування.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK