З 1 січня 2025 року в Україні стартувала реформа МСЕК, і вже є позитивні результати. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на нараді.
У заході взяли участь міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, міністр соціальної політики Оксана Жолнович, представники Мінекономіки та директор Держслужби зайнятості Юлія Жовтяк.
За інформацією МОЗ, замість застарілих МСЕК було створено мережу з 294 багатопрофільних лікарень, а до роботи залучені понад 1400 експертних команд з 6,6 тисячі медпрацівників усіх необхідних спеціальностей.
Очільник уряду зазначив, що завдяки цифровізації пацієнтам більше не потрібно збирати багато довідок від різних лікарів, оскільки вся необхідна інформація автоматично передається між закладами та інформаційними системами різних сфер в електронному вигляді.
"Важливо, що нова система оцінювання орієнтована на потреби людини", - підкреслив Шмигаль.
На нараді значну увагу приділили наступним крокам реформування в зоні відповідальності Мінсоцполітики.
"Маємо напрацювати підхід, який допоможе людям отримувати широкі можливості для реабілітації та самореалізації", - додав прем'єр-міністр.
За підсумками наради було визначено відповідальних за подальшу координацію реформи, а міністерствам надані завдання відповідно до порядку дій до кінця цього року.
Раніше ми писали, що в Україні анулювали 470 меддовідок про фейкову інвалідність чоловіків призовного віку, виданих у Харківській області. Це стало результатом викриття співробітниками СБУ масштабної "схеми для ухилянтів" в обласній медико-соціальній експертній комісії (МСЕК) у жовтні 2024 року.