Уже четвертий рік поспіль найбільшим роботодавцем в Україні залишається компанія "Укрзалізниця", у штаті якої налічується 178 616 співробітників. Однак за останній рік чисельність працівників скоротилася майже на 5%, що еквівалентно понад 9 тисячам осіб. Загалом від початку повномасштабної війни компанія втратила близько 54 тисяч співробітників.
Про це свідчать дані Опендатабот.
Зазначається, що на другому місці за кількістю персоналу перебуває мережа супермаркетів АТБ-Маркет - 46 084 співробітники. За минулий рік штат компанії збільшився майже на 2 тисячі осіб. Замикає трійку лідерів компанія "Газорозподільні мережі України", в якій працює 37 714 осіб. За останній рік вона змогла наростити штат на 4,2 тисячі співробітників.
Повідомляється, що в АТБ підкреслюють, що тільки за минулий рік, незважаючи на складні умови, було створено близько 2000 нових робочих місць. Це стало можливим завдяки стратегії стрімкого розвитку, що включає планове відкриття нових магазинів, розширення логістичної інфраструктури та модернізацію виробничих об'єктів. Такий підхід сприяв не тільки економічному зростанню в окремих регіонах, а й забезпечив стійкий дохід для тисяч українських сімей. У компанії зазначають, що кадрова політика спрямована на розвиток людського капіталу, який в АТБ традиційно вважають основним фактором успіху.
Крім того, до десятки найбільших роботодавців країни також увійшли як приватні, так і державні компанії. Серед них - "Укрпошта" (31 739 співробітників), торговельна мережа "Сільпо" (31 366), "Нова пошта" (27 509), "Енергоатом" (27 352), "Ліси України" (23 717), "Укрнафта" (18 926) і "Укргазвидобування" (17 731).
При цьому компанії "Газорозподільні мережі України" та "Ліси України" вперше увійшли до ТОП-10.
Також зазначається, що лише чотири підприємства скоротили чисельність персоналу минулого року. Найзначніше скорочення відбулося в "Укрзалізниці", яка втратила понад 9 тисяч працівників. Також скоротили штат "Укрпошта" (мінус 3 тисячі співробітників), "Енергоатом" (на 1,8 тисячі) і "Ліси України", де кількість працівників зменшилася на 20%, тобто більш ніж на 6 тисяч.
Водночас багато компаній демонструють стійке зростання чисельності персоналу. Найзначніші темпи показала компанія "Газорозподільні мережі України", збільшивши штат на 12,5%. Також активно розширювалися "Сільпо" (+4,9%), АТБ і "Нова пошта" (+4,5% кожна), "Укрнафта" (+3,2%) і "Укргазвидобування" (+2,9%).
Однак деякі компанії, незважаючи на те що поки що не увійшли до списку найбільших роботодавців, демонструють вражаюче зростання. Так, мережа магазинів "Аврора" за час повномасштабної війни збільшила чисельність персоналу вчетверо - з 3 до 12 тисяч працівників. Зростання триває щороку. В "Аврорі" підкреслюють, що їхній ключовий актив - це команда. Тут відсутній традиційний HR-департамент, замість нього працює Департамент людського капіталу. Компанія робить акцент на шанобливому ставленні до співробітників, розглядаючи їх як цінність, а не просто робочу силу. Такий підхід сприяє залученості персоналу, оскільки кожен відчуває значущість своєї ролі і може брати участь в ухваленні рішень.
Також позитивну динаміку демонструє компанія "НоваПей", що входить до групи "Нова пошта", - у 2024 році зростання штату склало 7,5%. Мережа магазинів EVA збільшила кількість співробітників на 2%.
Водночас компанія "МакДональдз", попри всі зусилля, поки що не повернулася до довоєнного рівня зайнятості. Зростання склало всього 0,2%. Проте в компанії підкреслюють: "МакДональдс - це бізнес, де люди на першому місці, і саме завдяки цьому підходу ми продовжуємо розвиватися в Україні, незважаючи на будь-які труднощі". У штаті залишаються близько 10 000 співробітників. Компанія регулярно індексує зарплати, надає медичну страховку, надає матеріальну допомогу постраждалим від війни та продовжує виплачувати зарплату мобілізованим працівникам.

Раніше ми писали про те, що з січня по квітень 2025 року Державна служба зайнятості України запропонувала громадянам близько 165 тисяч вакансій, Найвищу оплату праці роботодавці стабільно пропонують у Києві.