В Україні можуть виникнути проблеми з газом: Названа причину

"Газпром" порушує власне зобов'язання постачати 40 млрд куб. м на рік через Україну.
В Україні можуть виникнути проблеми з газом: Названа причину
Иллюстративное фото / depositphotos.com

Потрібно повністю зупинити чи суттєво обмежити використання "Північного Потоку - 1", оскільки його подальша робота створює значні ризики мілітарній та енергетичній безпеці України. Про це заявив у Facebook голова Оператора ГТС України Сергій Макогон.

За його словами, "Газпром" порушує власне зобов'язання постачати 40 млрд куб. м на рік через Україну. За пів року він не перевищить 13-14 млрд куб. м. А це означає недопостачання в ЄС 6-7 млрд куб. м за перші пів року.

Читайте також:

"Газпром" не платить у повному обсязі за транзит, відмовився перенести обсяги з захопленої точки "Сохранівка" на точку "Суджа". І Оператор ГТС України, і "Нафтогаз" готуються до арбітражів із "Газпромом". Але де-факто "Газпром" значно знизив плату за транзит", - наголосив Макогон.

Він вважає, що таким чином є значні ризики повного припинення транзиту через Україну до кінця цього року.

"А відсутність транзиту значно збільшує ризики знищення об'єктів ГТС агресором, що значно ускладнить постачання газу населенню України. Зупинка "Північного Потоку - 1" значно посилить переговорну позицію України та посилить її енергетичну безпеку", - підсумував голова Оператора ГТС України.

Публикация Сергея Макогона в Facebook
Публикация Сергея Макогона в Facebook

Раніше ми писали, що в України є реальна можливість повністю відмовитися від імпорту газу за рахунок розвитку власного видобутку газу та виробництва біогазу.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK