ЄС блокує кредит на 1,5 млрд євро для України: Що відбувається

Як сказав чиновник, ЄС має переконатися, що зможе покрити збитки в разі дефолту України.
ЄС блокує кредит на 1,5 млрд євро для України: Що відбувається
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Виконавчий орган Європейського Союзу блокує кредит у розмірі 1,5 млрд євро для України через побоювання щодо фінансової надійності. Про це пише Bloomberg, посилаючись на офіційних осіб.

Читайте також:

Як пояснюється, Європейський інвестиційний банк запропонував Києву кредит, щоб підтримати країну, яка зіткнулася зі зростаючими військовими витратами та падінням доходів. Комісія гарантує кредити ЄІБ для операцій за межами ЄС. При цьому резерви зазвичай становлять 9% загального обсягу фінансування.

Чиновники заявили, що в цьому разі комісія хоче отримати резерви в розмірі 70% загальної суми, як це було з попередньою пропозицією про 1 млрд євро для України. За їхніми словами, комісія висуває вимогу на випадок, якщо країна не зможе повернути кошти ринкам.

Читайте також:

Як сказав представник комісії, ЄС має переконатися, що зможе покрити збитки в разі дефолту України.

Чиновник додав, що зараз комісія шукає альтернативні рішення, щоб держави-члени ЄС чи ЄІБ розділили між собою частину додаткових ризиків, пов'язаних із цими кредитами.

Раніше ми писали, що 7 липня 2022 року Європейський парламент підтримав пропозицію Європейської комісії щодо надання Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги ЄС для забезпечення невідкладних бюджетних потреб.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK