Нацбанк підвищив офіційний курс гривні до долара на 25%

Офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим.
Нацбанк підвищив офіційний курс гривні до долара на 25%
Ілюстративне фото / depositphotos.com

21 липня 2022 року Національний банк України скоригував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/дол. Про це повідомила пресслужба регулятора.

Читайте також:

У банку зазначають, що такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення й підтримати стійкість економіки в умовах війни.

При цьому офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим.

"Фіксація курсу гривні на рівні 29,25 грн за 1 дол. США на початку війни допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи. Механізм фіксації курсу є стабілізатором економіки в поточних умовах. Війна триває вже майже п'ять місяців, за які відбулися суттєві зміни в нашій та світовій економіці. У таких умовах офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідає реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань", - наголосив голова НБУ Кирило Шевченко.

Читайте також:

Умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому й безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними.

Нагадаємо, Національний банк України підвищив облікову ставку з 10% до 25% річних. Таке рішення пожвавить інтерес до гривневих активів, знизить тиск на міжнародні резерви й матиме стримуючий вплив на інфляцію.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK