НБУ зберіг облікову ставку на рівні 25%: Названо причину

Базовий сценарій макроекономічного прогнозу передбачає збереження облікової ставки на рівні 25% до ІІ кварталу 2024 року.
НБУ зберіг облікову ставку на рівні 25%: Названо причину
Будівля НБУ / flickr.com

21 липня правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних. Про це повідомила пресслужба НБУ.

Як зазначили в Нацбанку, такий рівень ставки дасть змогу збільшити привабливість гривневих активів завдяки її подальшому впливу на зростання ринкових ставок.

Читайте також:

"Збільшення привабливості гривневих активів разом із корегуванням офіційного обмінного курсу до 36,57 грн/дол. США  та додатковими заходами з економічної політики знизять попит на валютному ринку", - йдеться в повідомленні.

З урахуванням запланованих надходжень офіційного фінансування це допоможе підтримувати достатній рівень міжнародних резервів і відповідно забезпечувати курсову та макрофінансову стабільність.

Уточнюється, що базовий сценарій макроекономічного прогнозу передбачає збереження облікової ставки на рівні 25% щонайменше до ІІ кварталу 2024 року.

Читайте також:

"У разі реалізації ризиків Національний банк може підвищити облікову ставку та ставки за своїми монетарними операціями понад поточні рівні для збереження стабільності грошово-кредитної сфери та керованості інфляційними процесами", - пояснили в НБУ.

Раніше ми писали, що Національний банк України підвищив облікову ставку з 10% до 25% річних.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK