Ціни на пальне в Україні зростатимуть у 2023 році - НБУ

У червні 2022 року ціни на пальне були майже вдвічі вищими, ніж торік.
Ціни на пальне в Україні зростатимуть у 2023 році - НБУ
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні вартість пального буде збільшуватися й у 2023 році. Про це говориться в інфляційному звіті за липень 2022 року, підготовленому Національним банком.

Зазначається, що дефіцит пального та зростання витрат на логістику на тлі руйнування НПЗ і логістичної інфраструктури, а також блокування портів і високі ціни на нафту зумовили стрімке подорожчання пального. У червні 2022 року ціни на нього були майже вдвічі вищими, ніж торік.

Читайте також:

У звіті зазначено, що дещо стримали зростання цін зниження ПДВ і скасування акцизу на пальне в другій половині березня. З метою насичення ринку пального в травні уряд призупинив державне регулювання цін на нього

"Хоча ситуація на ринку пального в Україні покращиться ближче до осені, коли будуть підписані довгострокові контракти з іноземними постачальниками, ціни вже стабілізувалися, хоча й на високому рівні", - повідомили в НБУ.

У Нацбанку прогнозують, що ціни на пальне зростатимуть і наступного року.

Читайте також:

"Так, прогнозоване поступове зниження світових цін на нафту ймовірно нівелюється потребою повернення системи оподаткування пального на довоєнний рівень. Висока вартість пального підживлюватиме загальну інфляцію через вторинні ефекти, зокрема через подорожчання транспортних послуг, а також собівартість інших товарів і послуг", - йдеться у звіті.

Раніше ми писали, що після стрибка офіційного курсу долара в Україні деякі мережі АЗС підняли ціни на пальне.x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK