Експорт у ЄС перевищує довоєнні показники - Мінекономіки

Загалом рівень українського експорту порівняно з довоєнним скоротився майже вполовину.
Експорт у ЄС перевищує довоєнні показники - Мінекономіки
Ілюстративне фото / depositphotos.com

За підсумками серпня український експорт у країни Європейського Союзу майже досяг довоєнного рівня. А за результатами І-ІІІ кварталу перевищить відповідні довоєнні показники. Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка.

"На сьогодні торгівля між Україною і Європейським Союзом фактично відновилася. У серпні експорт в ЄС склав 90% рівня експорту, зафіксованого у серпні 2021 року. А за три квартали  2022 року ми експортували  до ЄС, попри війну, навіть на кілька відсотків більше, ніж за І-ІІІ квартали 2021 року", - розповів Качка.

Читайте також:

Зазначається, що торгівельній активності українських експортерів сприяла ціла низка кроків. Зокрема, скасування квот та мит ЄС спростило експорт аграрної продукції. Також сприяли пожвавленню торгівлі "лінії солідарності", започатковані Єврокомісією для України, та посилення спроможності митної інфраструктури.

З 1 жовтня запрацює "митний безвіз", тобто набудуть чинності для України Конвенція про процедуру спільного транзиту та Конвенція про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Це дозволить вантажам ще швидше проходити кордони між Україною та країнами ЄС.

За словами заступника міністра, загалом рівень українського експорту порівняно з довоєнним скоротився майже вполовину.

Читайте також:

"Якщо в січні-лютому Україна експортувала щомісячно на рівні 6 млрд доларів і більше, то зараз ми виходимо на рівень 3,4 млрд доларів - приблизно такий буде результат по вересню", - пояснив він.

Найбільше скоротився експорт до держав Північної Африки та Азії. Зараз він відновлюється лише в контексті зернової ініціативи та відкриття портів. Також повністю припинена торгівля з РФ та Білоруссю. 

Раніше ми писали, що Україна повністю заборонила експорт товарів у РФ.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK