Висока інфляція в Україні: В Офісі президента назвали причини

Наразі вирішується питання, що робити з високою інфляцією.
Висока інфляція в Україні: В Офісі президента назвали причини
Ілюстративне фото / depositphotos.com

До кінця 2022 року рівень інфляції в Україні становитиме в середньому 30%. Про це в інтерв'ю "Кореспонденту" розповів радник президента України Олег Устенко.

"Інфляція буде для всіх, і в середньому в країні вона становитиме близько 30% цього року. Зрозуміло, що щодо окремих видів продуктів вона буде набагато більшою, якщо йдеться про продукти харчування, але інфляція буде меншою щодо непродуктових товарів", - зазначив він.

Читайте також:

За словами Устенка, є декілька причин зростання інфляції. Він наголосив, що при цьому у світі високий рівень інфляції.

"Якщо подивитися на найбільші економіки світу, то там інфляція на рівні близько 10%, якщо йдеться про ЄС та США. Є країни, у яких інфляція набагато більша, зокрема, у Туреччині, де за результатами цього року вона буде на рівні понад 70%. Україна - це відкрита економіка, і частково ми цю інфляцію імпортуємо собі. Коли зростають ціни на світовому ринку, вони зростають і в нас, особливо якщо йдеться про наші товари, що виробляються, і ті, що продаються на світовому ринку, або товари, які ми купуємо для наших власних потреб", - пояснив радник президента.

Устенко додав, що РФ знищує звичні логістичні ланцюжки, коли завдає ударів по українській інфраструктурі.

Читайте також:

"Плюс вартість палива зростала досить швидко, якщо порівняти ціни в довоєнний час і зараз, то різниця дуже помітна. Паливо - це один із важливих компонентів, що впливає на собівартість продукції, бо в будь-якій продукції частина собівартості - це транспортні витрати. Мало того, що логістичні ланцюжки стали тривалішими, та ще й паливо подорожчало, і виходить, що собівартість продукції збільшується. Ці фактори також є драйверами інфляційного тиску, який ми відчуваємо", - розповів він.

Крім того, девальвація гривні є джерелом інфляції, підсумував чиновник.

Раніше ми писали, що через західні санкції економіка РФ відкотилася на 30 років назад.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK