Курс долара в Україні в 2023 році зміниться - Dragon Capital

Експерти вважають, що вартість долара в Україні зросте до 43 грн.
Курс долара в Україні в 2023 році зміниться - Dragon Capital
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Національний банк України намагатиметься уникнути корекції курсу гривні до долара, оскільки фіксований курс є важливим стабілізаційним фактором для економіки в поточних умовах. Про це йдеться в прогнозі інвестиційної компанії Dragon Capital.

Читайте також:

"Нацбанк намагатиметься уникнути ще однієї корекції курсу гривні в найближчій перспективі, оскільки фіксований курс є важливим стабілізаційним фактором для економіки в поточних невизначених умовах, а послаблення гривні не допоможе суттєво знизити зовнішньоторговельний дефіцит через специфічну структуру торгівельних потоків і обмежені можливості для експорту в результаті блокування портів", - повідомляють експерти.

У компанії очікують, що золотовалютні резерви НБУ залишатимуться вище безпечного рівня, який оцінюють близько 20 млрд дол. США (порівняно з 25,5 млрд дол. на кінець жовтня й очікуваними 27 млрд дол. на кінець 2022 року).

Читайте також:

Експерти вважають, що це дозволить НБУ тримати офіційний курс гривні до долара на поточному рівні 36,57 грн/дол.  до кінця третього кварталу 2023 року, коли очікуване завершення гарячої фази війни з РФ дасть змогу розпочати повернення до гнучкого курсоутворення.

"Найімовірніше, у перші післявоєнні місяці на ринку зберігатиметься відносно невеликий дефіцит валюти на міжбанку, тому ми очікуємо помірну девальвацію гривні в четвертому кварталі 2023 року до 43 грн/дол. США", - додали в Dragon Capital.

Раніше ми писали, що станом на 1 листопада 2022 року міжнародні резерви України становили 25 244,2 млн дол. США. У жовтні вони збільшилися на 5,5%.x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK