Уперше в історії: Україна виставляє на приватизацію морський порт

Україна вперше в історії виставляє на приватизацію морський порт.
Уперше в історії: Україна виставляє на приватизацію морський порт
В Україні виставлять на продаж морський порт / privatization.gov.ua

Фонд державного майна підготував приватизацію морського торговельного порту "Усть-Дунайськ", який розташований у південній частині Жебріянської бухти Чорного моря й стикається з Очаківським гирлом річки Дунай. Про це повідомили в ФДМ.

Зазначається, що це буде перший продаж морського порту за часів незалежності України. Приватизаційний аукціон відбудеться 17 січня на "Prozorro.Продажі". Стартова ціна становить 60 млн грн.

Читайте також:

"Цього року "Усть-Дунайськ" почав відігравати надважливу роль у  світовій продовольчій безпеці. Він одним із перших відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення російської армії. У нього великий потенціал для розвитку українського експорту продовольства", - прокоментував голова Фонду держмайна Рустем Умєров.

Після відновлення роботи 1 квітня порт уже перевалив на експорт 153 тис. тонн зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі, наприклад, сіль, рис. З квітня порт перевалив 58,3 тис. тонн імпортних споживчих товарів.

Читайте також:

За січень-вересень 2022 року "Усть-Дунайськ" отримав 848 тис. грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

Порт складається з трьох активів: самого порту в м. Вилкове Одеської області, портопункту "Кілія" в однойменному місті й бази обслуговування спеціальних суден ліхтеровозів на острові Шабаш.

Раніше ми писали, що Фонд державного майна України продовжить малу приватизацію у 2023 році.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK