З 2023 року фінансування страхувальників для виплат по лікарняних здійснюватиме ПФУ

З 1 січня 2023 року лікарняні платитимуть за новими правилами.
З 2023 року фінансування страхувальників для виплат по лікарняних здійснюватиме ПФУ
Ілюстративне фото / depositphotos.com

З 1 січня 2023 року уповноваженим органом у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності стане Пенсійний фонд України. Про це повідомили в ПФУ.

Це передбачено Законом України від 21.09.2022 №2620-IX та постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2022 №1350.

pfu.gov.ua

pfu.gov.ua

Зазначається, що правила нарахування виплат по лікарняних залишилися ті ж самі: відсоток середньої заробітної плати застрахованої особи залежно від тривалості страхового стажу.

Читайте також:

Механізм визначення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням також не зазнав суттєвих змін. Зокрема заробітна плата для оплати лікарняних обчислюватиметься шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців, що передують місяцю настання страхового випадку) зарплати, на яку нарахований єдиний внесок, на кількість календарних днів зайнятості в розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих із поважних причин. При цьому перелік поважних причин, які враховуються при розрахунку, розширено. 

Зміни застосовуватимуться до лікарняних, відкритих після 1 січня 2023 року. Ті лікарняні, які почалися в 2022 і продовжилися в 2023 році, розраховуватимуться за старими правилами.

Читайте також:

"Роботодавцям для подання заяв-розрахунків по лікарняних не потрібно укладати з Пенсійним фондом України договір про визнання КЕП, як це було передбачено раніше у взаємовідносинах із ФССУ", - йдеться в повідомленні.

Раніше ми писали, що з 1 грудня 2022 року замість органів соціального захисту населення призначати субсидії буде Пенсійний фонд України.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK