Виплати за працевлаштування ВПЛ: Кабмін удосконалив програму

У 2023 році уряд збільшив у 1,5 раза фінансування програм сприяння працевлаштуванню внутрішніх переселенців.
Виплати за працевлаштування ВПЛ: Кабмін удосконалив програму
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Уряд удосконалив програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Відповідне рішення ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 24 січня, повідомили в Мінекономіки.

Читайте також:

"Загалом ми маємо 7 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, для яких питання пошуку нового робочого місця є надзвичайно актуальним. Тому програма стимулювання працевлаштування ВПО для уряду залишається однією з пріоритетних в 2023 році. І цього року ми збільшили в 1,5 раза фінансування програм сприяння працевлаштуванню внутрішніх переселенців", - пояснила перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко.

Зокрема, відповідно до внесених змін роботодавець отримує:

  • компенсацію витрат на оплату праці (але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом) за працевлаштування зареєстрованих безробітних із числа ВПО на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази;
  • компенсацію витрат роботодавця на перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб з числа безробітних ВПО, яких працевлаштовано строком не менше ніж на 12 календарних місяців. Розмір компенсації визначається Кабміном.
    Читайте також:

Крім того, встановлюється, що в разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості в разі звільнення працівника за власним бажанням, за угодою сторін або за  ініціативи роботодавця сума виплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття або Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю залежно від джерела фінансування компенсації.

"Єдиний виняток із цього - коли на його робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

У разі, якщо на місце звільненого працівника працевлаштовано зареєстрованого безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб, виплата компенсації продовжується до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості. 

Раніше ми писали, що до виконання суспільно корисних робіт у рамках проєкту "Армія відновлення" вже приєдналися майже 5 тисяч безробітних у десяти регіонах.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK