Мінекономіки скоригувало оцінку падіння ВВП у 2022 році

ВВП за підсумком 2022 року впав на 29,2%.
Мінекономіки скоригувало оцінку падіння ВВП у 2022 році
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Міністерство економіки України скоригувало свою оцінку падіння ВВП в 2022 році до 29,2%. Попередня оцінка скорочення економіки становила 30,4% [±2%]. Про це повідомила пресслужба відомства.

Читайте також:

Зміна відбулася після того, як Держстат оприлюднив оперативні дані по ВВП України в 4 кварталі 2022 року.

"Враховуючи кращу динаміку четвертого кварталу, за оцінками Мінекономіки з урахуванням статистичних даних Держстату за підсумком року падіння ВВП виявилось меншим за 30% і становило 29,2%. Це стало можливим завдяки злагодженій роботі уряду, парламенту, допомозі міжнародних партнерів, високій адаптивності бізнесу та населення", - прокоментувала перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко.

Читайте також:

Проте все ще спостерігаються негативні тенденції, які не дають економіці почати відновлюватися. У Мінекономіки відзначають пригнічене споживання домогосподарств, яке зосереджувалося переважно на купівлі товарів та послуг першої необхідності.

Серед актуальних тенденцій лишається триваюче в умовах війни падіння інвестиційної активності, яке частково компенсувалося вимушеним інвестуванням бізнесом та державою в купівлю й встановлення значної кількості альтернативних джерел живлення. Позитивну роль зіграли масштабні капітальні ремонти на об’єктах енергетичної інфраструктури, відновлення зруйнованих житлових та дорожніх об'єктів.

Читайте також:

Фахівці відмічають збереження негативного тиску з боку експортно-імпортних операцій через штучні затримки з боку РФ суден у рамках "зернової ініціативи". Втім, підтримкою зовнішньоекономічної діяльності виступали розширення логістичних шляхів до країн ЄС та дія Регламенту ЄС, зокрема, скасування мита та квот на певний вид продукції.

Нагадаємо, падіння ВВП України за підсумками 2022 року оцінювалося на рівні 30,4% [±2%], що є кращим показником, ніж передбачалося за попередніми прогнозами.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK