Кабмін запустив процедуру запровадження санкцій проти Сирії: у Мінекономіки повідомили деталі

Уряд запропонував відповідь на позицію Сирії - запровадження секторальних санкцій проти країни терміном на 50 років.
Кабмін запустив процедуру запровадження санкцій проти Сирії: у Мінекономіки повідомили деталі
Ілюстративне фото / Getty Images

Кабінет Міністрів України підтримав рішення внести на розгляд Ради національної безпеки та оборони пропозиції щодо застосування санкцій проти Сирії. Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Уряду 7 квітня. Про це повідомили в Мінекономіки.

Читайте також:

Зазначається, що попередньо пропозиції були розглянуті та рекомендовані до подання в РНБОУ Міжвідомчою робочою групою з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням першого віцепрем'єр-міністра - міністра економіки Юлії Свириденко.

"Участь сирійських суден в нелегальному вивезенні з окупованої території України зерна, "визнання" т.з. "ДНР" та "ЛНР", постачання росії зброї, яка застосовується в агресії проти України, всебічна підтримка керівництвом Сирії режиму путіна. Перелік недружніх кроків Сирійської Арабської Республіки щодо України можна продовжувати. І наша держава, безперечно, на них реагує", - прокоментувала Свириденко.

Читайте також:

Вона нагадала, що вже запроваджені санкції проти Башара Асада та інших керівників Сирії. Україна розірвала дипломатичні відносини з Сирійською Арабською Республікою, припиняє та скасовує міждержавні договори, укладені в попередні роки.

"Сьогодні уряд запропонував фінальну жорстку, але абсолютно адекватну відповідь на позицію Сирії - запровадження секторальних санкцій проти країни терміном на п'ятдесят років. Таким чином питання економічних відносин з Сирією буде закрито й надовго", - додала міністр.

Читайте також:

Згідно з рішенням уряду проти Сирії пропонується запровадити, зокрема, наступні санкції:

  • обмеження торговельних операцій у частині заборони експортно-імпортних операцій із резидентами Сирійської Арабської Республіки, операцій із переробки із підприємствами-резидентами САР, заборона здійснення інвестицій в Сирію;
  • повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень резидентами САР територією України; 
  • зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань на користь резидентів САР, запобігання виведенню ними капіталів резидентами за межі нашої держави; 
  • заборона здійснення НБУ реєстрації міжнародної платіжної системи, оператором якої є резидент САР, зупинення обслуговування електронних платіжних засобів (включаючи перекази, здійснення розрахунків та видачу готівки), емітованих резидентами Сирійської Арабської Республіки,
  • заборона передання резидентам Сирійської Арабської Республіки технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності; 
  • заборона заходження невійськових суден та військових кораблів під прапором САР до територіального моря України, її внутрішніх вод, портів.

Запропоновані урядом санкції стануть чинними після ухвалення відповідного рішення РНБО, введення його в дію Президентом України та затвердження постановою Верховної Ради.

Раніше ми писали, що 28 березня Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт про припинення дії міжурядової угоди між Україною та Сирією про торговельне, економічне та технічне співробітництво.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK