НБУ пом'якшив низку валютних обмежень: що змінилося

Нацбанк розширив перелік медичних послуг, для оплати яких населення може здійснювати транскордонні перекази.
НБУ пом'якшив низку валютних обмежень: що змінилося
Національний банк України / flickr.com

З 16 вересня Національний банк України пом'якшив низку валютних обмежень. Про це повідомила пресслужба регулятора.

Читайте також:

"Національний банк України пом'якшує низку валютних обмежень із метою поліпшення роботи готівкового сегменту валютного ринку, збільшення можливостей отримувати сучасні види реабілітації за кордоном для воїнів, які захищають нашу державу, постраждалих від бойових дій та інших категорій населення, а також створення умов для реструктуризації зовнішніх кредитів державними компаніями", - йдеться в повідомленні.

Так, з 16 вересня під час розрахунку обсягу готівкової іноземної валюти, яку банк чи небанківська фінансова установа має змогу продати на валютному ринку, враховуватимуться залишки коштів готівкової іноземної валюти, яка обліковувалася в касі цих установ станом на 13 квітня 2022 року. 

Читайте також:

Зазначається, що Нацбанк розширив перелік медичних послуг, для оплати яких фізичні особи мають змогу переказувати кошти за кордон. До відповідного переліку додано послуги з реабілітації, а також послуги з придбання протезів та їхніх комплектуючих, встановлення, сервісного обслуговування та ремонту протезів. 

Також НБУ дав змогу державним підприємствам та господарським товариствам (100% акцій яких належать державі) переказувати кошти за кордон із метою виконання зобов'язань перед нерезидентом за кредитом чи позикою, що були реструктуризовані на умовах, погоджених Кабінетом Міністрів України.

Читайте також:

Крім того, дозволено здійснювати інші платежі, пов'язані з обслуговуванням таких реструктуризованих зобов'язань.

Раніше ми писали, що Національний банк України пом'якшив вимоги до здійснення платіжних операцій із готівкою через програмно-технічний комплекс самообслуговування (ПТКС).ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK