Продаж безготівкової валюти населенню: НБУ пом'якшив валютні обмеження

НБУ дасть змогу банкам продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов'язань для проведення такої операції.
Продаж безготівкової валюти населенню: НБУ пом'якшив валютні обмеження
Національний банк України / flickr.com

Національний банк України пом'якшує валютні обмеження в частині продажу безготівкової іноземної валюти громадянам для мінімізації множинності обмінних курсів. Про це повідомила пресслужба регулятора.

Читайте також:

"Національний банк і надалі реалізовує оприлюднену Стратегію пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Відповідно до неї дії Національного банку в межах першого етапу пом'якшення валютних обмежень спрямовуватимуться, зокрема, на мінімізацію множинності обмінних курсів", - йдеться в повідомленні.

З 29 серпня 2023 року Нацбанк:

  • уперше з початку повномасштабної війни дасть змогу банкам продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов'язань для проведення такої операції. Відповідні операції здійснюватимуться за курсом, установленим банком, у межах щомісячного ліміту в розмірі 50 тис. грн в еквіваленті в одному банку;
  • збільшить зі 100 тис. грн до 200 тис. грн в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців.

"Зазначені зміни сприятимуть переорієнтації частини попиту населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції з продажу безготівкової валюти банками є зручнішими та безпечнішими. Це дасть змогу зменшити різницю між готівковим та офіційним курсом", - пояснили в НБУ.

Читайте також:

Зазначається, що за необхідності Національний банк готовий застосувати додаткові заходи для мінімізації множинності обмінних курсів.

Раніше ми писали, що з 19 серпня 2023 року Національний банк України вносить зміни до порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK