У Запоріжжі викрили злочинну схему ухилення від мобілізації, яку організував колишній керівник Територіального центру комплектування та соціальної підтримки регіону через своїх колишніх підлеглих. Про це повідомили в ДБР.
Зокрема, у кардіологічному відділенні міської лікарні швидкої екстреної допомоги "клієнтам" видавали підроблені документи про нібито проведення операції. На підставі цього ВЛК ухвалювала "потрібний" для ухилення від мобілізації висновок.
Зазначається, що цю схему було виявлено під час розслідування провадження щодо колишнього запорізького військкома, підозрюваного в організації схеми збагачення для свого оточення та допомоги кримінальним елементам переховуватись від суду.
Як встановило слідство, колишній керівник військкомату через своїх колишніх підлеглих, які залишилися працювати а Запорізькому ТЦК, вирішив заробити ще й на питанні мобілізації. До свого бізнесу вони залучили посадових осіб ВЛК, МСЕК та медичних закладів Запоріжжя.
Встановлено, що зловмисники встигли надати "послуги" щонайменше 40 особам, яким тепер доведеться довести свої "захворювання" на повторних ВЛК. До того ж деякі з них встигли оформити в МСЕК різні ступені інвалідності для отримання грошової компенсації.
Правоохоронці провели обшуки в дотичних до схеми працівників ВЛК, МСЕК та медичних закладів за місцями їх роботи та проживання. Зокрема, у Запорізькій міській лікарні екстреної швидкої допомоги, Обласному центрі медико-соціальної експертизи та низці військово-лікарських комісій, посадові особи яких підозрюються в підробці медичних документів для ухилянтів.
Кримінальне провадження ведеться за ч. 2 ст. 28, ст. 336, ч. 4 ст. 409 КК України. Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на 10 років.
Раніше ми писали, що Служба безпеки ліквідувала ще 7 схем ухилення від мобілізації, що діяли в різних регіонах України. "На гарячому" затримано організаторів оборудок, серед яких чиновники військкоматів та співробітник військово-лікарської комісії.