Фіктивний шлюб з особами з інвалідністю: СБУ ліквідувала ще 4 схеми для ухилянтів

СБУ вдалося запобігти нелегальному переправленню до країн Євросоюзу більше сотні потенційних призовників.
Фіктивний шлюб з особами з інвалідністю: СБУ ліквідувала ще 4 схеми для ухилянтів
СБУ ліквідувала ще 4 схеми для ухилянтів / ssu.gov.ua

Служба безпеки заблокувала ще 4 схеми ухилення від мобілізації, які діяли в Одеській, Закарпатській та Івано-Франківській областях. Про це повідомили в СБУ.

Читайте також:

"Організатори цих схем пропонували військовозобов'язаним за гроші уникнути призову та виїхати за межі України на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів. Такі "послуги" фігуранти оцінювали від 3 до 12,5 тис. американських доларів. Сума залежала від терміновості виїзду та способу втечі за кордон", - йдеться в повідомленні.

СБУ вдалося запобігти нелегальному переправленню до країн Євросоюзу більше сотні потенційних призовників.

Читайте також:

Так, в Одесі взято під варту місцевого ділка, який за гроші пропонував одруженим чоловікам уникнути мобілізації через оформлення їхнім дружинам фейкової інвалідності. Надалі вони могли виїхати за кордон як супроводжуючі особи для своїх близьких.

Неодруженим "клієнтам" зловмисник допомагав "зареєструвати" фіктивний шлюб із жінками, які мали інвалідність. При цьому фігурант обіцяв "домовитися" про термінову процедуру укладання шлюбу.

Читайте також:

На Закарпатті затримали мешканця Берегівського району, який переправляв ухилянтів до сусідньої країни через прикордонну річку. До вартості "послуг" входили рятувальні жилети. "Пропускна здатність" такого каналу нелегальної міграції становила 5 осіб на тиждень.

В Івано-Франківській області затримано ще двох фігурантів. Один із них - посадовець місцевого військкомату, який разом зі спільником переправляв ухилянтів за кордон як водіїв міжнародних рейсів. Для цього зловмисники залучили знайомого підприємця-перевізника та вносили недостовірні відомості до системи "Шлях".

Читайте також:

Крім того, на території області викрито двох лікарів-психіатрів, які за гроші "приписували" своїм клієнтам фіктивні важкі діагнози, пов'язані з розладом психічного здоров'я.

Раніше ми писали, що в пункті пропуску "Солотвино" прикордонники Мукачівського загону викрили 45-річного чоловіка, який вдавав багатодітного батька. Він купив фальшиві документи на дітей, щоби виїхати з України.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK