Можна не йти до лікаря: в Україні спростили отримання е-рецепту

В Україні спростили процес використання електронних рецептів.
Можна не йти до лікаря: в Україні спростили отримання е-рецепту
Ілюстративне фото / Getty Images

В Україні спростили процес використання електронних рецептів. Відтепер перший електронний рецепт можна отримати без візиту до лікаря. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Читайте також:

Як розповіли в МОЗ, раніше пацієнт міг отримати перший е-рецепт без візиту до лікаря лише за наявності гострих чи хронічних захворювань. У всіх інших випадках він обов'язково мав бути фізично присутнім на прийомі в лікаря під час виписки першого електронного рецепта. Відтепер же ця вимога не є обов'язковою. 

"Це означає, що навіть якщо пацієнт звертається до лікаря дистанційно вперше, лікар має право прийняти рішення про виписування електронного рецепта на ліки без проведення особистого прийому пацієнта. Виняток - пацієнти, які проходять замісну підтримувальну терапію", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Водночас у своєму рішенні лікар має спиратися на отримані від пацієнта дані про його поточний стан, скарги, а також відомості з його первинної облікової медичної документації. 

Крім того, він обов'язково повинен внести медичні записи про таку взаємодію до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ).

Раніше ми писали, що в Україні запровадили електронні рецепти для придбання лікарських засобів в аптеках.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK