Часто українці стикаються з тим, що термінали не приймають окремі купюри. Проблеми можуть бути й із тільки випущеними банкнотами. Що робити в такій ситуації, розповів в інтерв'ю The Page начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков.
Він повідомив, що можливі випадки, коли термінали не приймають абсолютно нові, гладенькі купюри без будь-яких недоліків.
"Також можуть бути проблеми з грошима, які випадково випрали. Бо термінал, на відміну від людини, побачить люмінесценцію паперу. Справжня банкнота може мати також інші забруднення, надриви тощо, з якими термінал її не приймає. Такі банкноти можна принести в банк, і касир має обміняти їх без проведення дослідження експертами НБУ", - зазначив Строчков.
За його словами, є певні критерії, за якими банкноти в обов'язковому порядку вилучаються на дослідження, і ці випадки до них не відноситься.
"Ми зобов'язали наші уповноважені банки приймати в населення значно пошкоджені банкноти гривні. Відповідно до наших нормативних документів вони мають їх передавати на дослідження до Національного банку. Для відшкодування важливо, щоб збереглося не менше 55% купюри", - пояснив експерт.
Крім уповноважених банків, громадяни можуть звертатися зі значно пошкодженими банкнотами гривні до підрозділів НБУ в обласних центрах (Київ, Львів, Одеса, Хмельницький, Харків, Дніпро).
Раніше ми писали, що ПриватБанк запустив послугу з прийому на інкасо зношених іноземних банкнот. Поки що сервіс працює тільки в Дніпрі.