Отримувач гуманітарної допомоги - це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Наприклад, благодійні фонди, громадські організації, реабілітаційні установи. А набувач - це фізична чи юридична особа, яка потребує та отримала гумдопомогу, тобто той, кому вона безпосередньо надається. Наприклад, лікарня чи окрема людина.
Про це розповіли в Міністерстві соціальної політики.
Зазначається, що ухвалений Верховною Радою законопроєкт №9111 розширює перелік отримувачів-юридичних осіб. До них додали іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні.
Крім того, отримувачами можуть бути неприбуткові державні та комунальні установи, органи місцевого самоврядування, надавачі соціальних послуг.
У міністерстві наголосили, що тривалий час був неврегульованим механізм, коли благодійний фонд закуповує за кордоном товари (наприклад, турнікети або дрони) та завозить їх в Україну як гуманітарну допомогу.
"Але гуманітарна допомога - це товари, отримані безоплатно, а не закуплені. Це створювало правові ризики для отримувачів. Адже товари, які вони декларували й завозили як гуманітарну допомогу, по суті такими не були. У такому механізмі був відсутній іноземний донор, який і мав би надавати допомогу", - йдеться в повідомленні.
Проте законопроект №9111 врегульовує й цю ситуацію. Тепер благодійні фонди можуть виступати донором гуманітарки, яку завозять в Україну.
Раніше ми писали, що Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №9111, яким закріплюється спрощення процедури ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.