НБУ уточнив умови купівлі валюти для бізнесу: що зміниться з 21 лютого

Національний банк уточнив низку валютних обмежень.
НБУ уточнив умови купівлі валюти для бізнесу: що зміниться з 21 лютого
Національний банк України / depositphotos.com

Національний банк оптимізував низку валютних обмежень, щоб запобігти непродуктивному відпливу капіталу для захисту міжнародних резервів України та збереження стійкості валютного ринку. Про це повідомила пресслужба регулятора.

Читайте також:

Так, з 21 лютого 2024 року запрацювали зміни за низкою напрямів. Зокрема, уточнено умови купівлі валюти бізнесом.

На сьогодні для розрахунків у іноземній валюті бізнес має спочатку використовувати наявну в нього іноземну валюту, а далі за необхідності купувати її на валютному ринку України. Також підприємствам доступні валютні операції на умовах "своп" із купівлі-продажу іноземної валюти, якщо перша частина операції передбачає купівлю банком у клієнта іноземної валюти.

Читайте також:

Щоб відповідні операції не використовувалися для обходу чинних валютних обмежень, НБУ уточнює умови купівлі валюти підприємствами. З 21 лютого під час купівлі валюти бізнесом банки братимуть до уваги не лише кошти в іноземній валюті, розміщені на поточних та депозитних рахунках клієнта, а й інформацію про незавершені валютні операції клієнта з банками на умовах "своп", за якими здійснено першу частину операції (з продажу клієнтом іноземної валюти банку).

"З цією метою на дату купівлі іноземної валюти юридичним особам потрібно буде надавати банку інформацію про продану ним іноземну валюту за першою частиною валютних операцій на умовах "своп" (валюта, строк операції) за незавершеними угодами з банками. Вона надаватиметься додатково, разом з інформацією про наявні кошти в іноземній валюті на поточних та депозитних рахунках", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Крім того, Нацбанк уточнив особливості валютного нагляду з боку банків за граничними строками розрахунків за експортними операціями, щоб стимулювати повернення в Україну валютної виручки.

Починаючи з 21 лютого, банки матимуть змогу завершити валютний нагляд за відповідними операціями лише за умови, якщо кошти від нерезидента надійшли в іноземній валюті. Натомість перекази в гривнях не будуть підставою для завершення валютного нагляду банком.

Раніше ми писали, що Національний банк пропонує для громадського обговорення зміни організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK