НБУ має на меті збереження стійкості валютного ринку. Для цього достатньо інструментів, зокрема, необхідний обсяг міжнародних резервів. Стійкість валютного ринку – це також один із важливих елементів, який разом із підвищенням облікової ставки та зовнішніми факторами дозволить розгорнути інфляційний тренд наступного року у бік зниження.
Про це повідомляє прес-служба Нацбанку з посиланням на слова заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука в ефірі телемарафону.
Регулятор публікує кілька важливих тез, озвучених банкіром в ефірі телеканалу, а саме:
«Поточний прогноз НБУ передбачає, що інфляція досягне піку навесні наступного року, після чого почне знижуватись. Наприкінці наступного року очікується, що вона сповільниться до 7%, а 2026 року – до мети Національного банку 5%», – йдеться у повідомленні.
На думку Ніколайчука, цьому сприятимуть кілька факторів:
- по-перше, очікується, що ситуація з урожайністю сільськогосподарських культур у наступному році буде кращою, оскільки несприятливі погодні умови рідко повторюються два роки поспіль;
- по-друге, зменшиться тиск на ціни з боку собівартості продукції, пов'язаний з оплатою праці та витратами підприємств на енергоавтономність;
- по-третє, НБУ закладає у прогноз збереження стійкості валютного ринку та заходи щодо процентної політики, спрямовані на зниження інфляції.
Раніше ми писали про те, що правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 13 до 13,5% річних.