Україна за 3 роки війни сплатила 55 млрд грн за борги на будівництво доріг: за що розраховувалися

Нагромадження боргових зобов'язань Автодором відбувалося трьома хвилями, починаючи з 2007 року.
ілюстративне фото / restoration.gov.ua
ілюстративне фото / restoration.gov.ua

Починаючи з 24 лютого 2022 року колишній Автодор, а нині Агентство відновлення, сплатило за своїми борговими зобов'язаннями на ремонт доріг 54,69 млрд грн. У цю суму увійшли погашення кредитів/облігацій та виплата за ними відсотків.

Про це пишуть "Наші гроші".

Читайте також:

Видання зазначає, що посилається на дані аналітичної системи "007", яка оприлюднює дані бюджетних виплат. Відповідно до них було обрано дані про виплати, у призначенні яких були позначки «кредит», «позика», «виплата %», «облігації» тощо.

«Найбільші одноразові виплати, це погашення облігацій влітку 2022 року на 5,08 млрд грн, влітку 2023 на 2,87 млрд грн та восени 2024 на 3,50 млрд грн. Ці облігації були випущені під 12,5% річних за рішенням уряду від 1 квітня 2020 року. Ці гроші позичали на будівництво траси Н-31 у Дніпропетровській області та мосту через Дніпро у Запоріжжі», - повідомляють НГ.

При цьому журналістам удалося проаналізувати динаміку накопичення боргів. Так, перша хвиля кредитів була у 2007-2012 роках. Тоді уряд брав у борг на підготовку кількох доріг до Євро-2012. І за цими боргами виплати вже становили 19,80 млрд грн. Згодом у 2015 році була нова порція кредитів, виплати за якими на сьогодні становили 4,35 млрд грн.

«Під час «Великого будівництва» у 2020-2021 роках були взяті боргові зобов’язання, виплати по яким склали вже щонайменше 23,30 млрд грн. Однак це досить приблизно розбивка, оскільки не у всіх платежах було вказано повний рік кредитного рішення», - зазначає видання.

Також повідомляється, що більшість ідентифікованих виплат за кредитами та відсотками припадає на угоди з «Міжнародним банком реконструкції та розвитку» (МБРР, виплати за ними вже 14,62 млрд грн), «Європейським банком реконструкції та розвитку» (ЄБРР, виплати за ними вже 7,01 млрд грн) та Європейським інвестиційним банком» (ЄІБ, виплати по ним вже 4,04 млрд грн). Однак більшість проводок не містили посилання на кредитора.

інфографіка
інфографіка / nashigroshi.org

Раніше ми писали про те, що Кабмін погодив із приватними власниками єврооблігацій умови реструктуризації зовнішнього боргу на 20,4 млрд доларів, що становило близько 37% від загальної суми. Якби такої домовленості не сталося, то країна могла б пережити перший у своїй історії справжній дефолт.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK