Ціни на будинки під Києвом падають: названі причини та поточна вартість

Є села, де різниця у цінах відрізняється у п'ять-десять разів, залежно від типу будинку.
Ціни на будинки під Києвом падають: названі причини та поточна вартість
Simi Iluyomade / unsplash.com

У 2024 році прогнозувалося зростання активності на ринку нерухомості, проте прогнози виявилися суттєво завищеними. За літо та осінь приватні будинки під Києвом впали у ціні на 15-20%. При цьому зменшення вартості та попиту на заміську нерухомість продовжується досі.

Про це пише Delo.ua з посиланням на коментар виданню директора агентства нерухомості Олександра Крикніцького.

Читайте також:

Зазначається, що здешевлення будинків ріелтор пояснює зменшенням активності на ринку нерухомості загалом та скороченням фінансування державних іпотечних програм.

Повідомляється, що раніше основний попит припадав на будинки до $100 тисяч, сьогодні це в переважній більшості об'єкти до $60 тисяч.

"Звичайно, є продажі і в інших сегментах. Скажімо, дачі: якщо раніше це було $40 тисяч, зараз уже $20-30 тисяч. Чим менша вартість будинку, тим більша активність. Тобто в попиті бюджетні варіанти. Купують насамперед будинки, в яких можна жити одразу", - підкреслив директор агентства.

За його словами, 2024 показав неприємну динаміку, що великий капітал виїжджає з країни. Багатші українці виїжджають за кордон або ж виводять кошти, купують нерухомість вже за межами України. Бюджетний сегмент не може виїхати за кордон і тому основний інтерес змістився на дешеві будинки.

Також повідомляється, що ціни на приватні будинки в Київській області, як завжди, залежать не лише від типу житла, наближення до природи, рекреаційної складової, а й від відстані до столиці. Так, у Києво-Святошинському районі у 20-кілометровій смузі ціни майже однакові – $100-300 тис. за об'єкт. Проте у Броварському, Вишгородському, Бориспільському районах на ціні відбивається кожен кілометр. У той же час є такі локації, за 40 км від Києва, де ціна в котеджному містечку коштує дорожче, ніж за 10-кілометрову смугу від столиці — $10 тис за сотку. На це впливає цікава рекреаційна локація.

Також є села, де різниця в цінах за сотку відрізняється в п'ять-десять разів, залежно від типу будинку, хоча відстань між ділянками може бути не більше трьох кілометрів. В одному випадку це $1-1,5 тис., в іншому $10 -15 тис. Однак говорити, що середня вартість сотки $7,5 тис. — не зовсім коректно», — пояснює експерт.

Видання наводить середні ціни на будинки на маркетплейсі в деяких селах у 20-кілометровій зоні неподалік столиці, а саме:

  • Богуслав – 740 тис. грн,
  • Ковалівка – 990 тис. грн,
  • Сухолуччя – 1,8 млн грн,
  • Демидів – 1,8 млн грн,
  • Святопетрівське – 3,8 млн грн,
  • Хотів – 4,8 млн грн,
  • Крюківщина – 4,9 млн грн,
  • Козин – 39 млн грн.

Щодо прогнозів цін на 2025 рік, експерти зазначають, що якщо буде фінансування державних іпотечних програм і працюватиме ринок нерухомості, це дасть стимул і для покупки приватного житла за містом. А якщо обставини на фронті погіршуватимуться, швидше за все, ціни на заміську нерухомість навколо столиці впадуть ще більше.

Раніше ми писали про те, що ціни на оренду одно- та двокімнатних квартир, особливо у великих західних містах та столиці, продовжують зростати.



x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK