Харків'яни віддають перевагу Солом'янці, а жителі Донбасу - Лівому берегу

Основний попит на ринку оренди житла столиці формують внутрішньо переміщені особи.
 Eugene  / unsplash.com
Eugene / unsplash.com

Сьогодні в Києві основний попит на ринку оренди житла формують внутрішньо переміщені особи (ВПО), які виїхали з прифронтових зон, яких, за даними Мінсоцполітики, налічується понад 4,6 мільйона по всій країні.

Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на публікацію у hromadske.

Читайте також:

Зазначається, що в травні уряд розширив програму субсидій для оренди житла для ВПО - тепер сім'я платить лише до 20% свого сукупного доходу за оренду, а решту компенсує держава, що розширює можливості для оренди квартир.

Оскільки діють евакуаційні рейси для громадян із західної частини Донецької області до Києва, багато хто переїжджає до столиці. Крім того, за словами рієлторки Оксани Петришиної, колишні мешканці Сєвєродонецька, Маріуполя, які спершу евакуювалися до Львова, тепер переїжджають до Києва, бо життя в столиці може для них бути дешевшим, ніж на заході України.

Про те, що в Києві багато людей із Харкова, Запоріжжя, Дніпра, Донбасу, підтверджує і рієлтор Іван Папазов. А на думку фахівця з нерухомості Максима Бєлінського, у переселенців сформувалися і свої вподобання щодо районів.

"Людям, які росли в Харкові, комфортніше в Солом'янському районі Києва - настрій парків, вулички з хрущовками, розв'язки з двома смугами. Тим, хто виріс на сході, подобається Лівий берег - Позняки, Харківська. Цікаво, чи це через трасу виїзду з цього боку, чи справді ці райони дають відчуття дому?" - зазначає Максим Белінський.

Водночас повідомляється, що не тільки переселенці формують попит на оренду житла, а й айтішники, блогери, підприємці, військові.

"У країні структурне безробіття - ситуація, коли одночасно роботодавці не можуть знайти собі кваліфікований персонал, а люди не мають відповідних компетенцій, щоб подаватися на такі роботи. Це спонукає переїжджати до великих міст для зміни профілю діяльності, бо тут більше можливостей для перенавчання", - повідомили в компанії ЛУН.

Також повідомляється, що в Україні продовжують банкрутувати малі бізнеси, які часто винаймають квартири для своїх потреб - особливо на першому поверсі.

"Це, наприклад, перукарні, манікюрні салони, бухгалтерські та юридичні стартапи, приватні дитячі садки. Так, у січні-квітні 2025 року в Україні закрили 119 895 ФОПів, що на 44% більше, ніж торік. Це, своєю чергою, звільняє додаткові квадратні метри для подальшої оренди", - пише видання.

Раніше Dengi.ua повідомляли про те, що середня ціна оренди однокімнатної квартири в Києві становить 17,5 тис. грн на місяць, а найвища її вартість у Печерському районі - 22,5 тис. грн, а найнижча - у Деснянському - 10,5 тис. грн.

Також Dengi.ua писали, що найдорожча оренда будинків у квітні 2025 року зафіксована в передмістях Києва - 103 тис. грн/місяць у середньому.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK