Рада звільнила власників знищеного та пошкодженого майна від податку на нерухомість

Ухваленим у другому читанні законопроєктом закріпили норму в Податковому кодексі.
Рада звільнила власників знищеного та пошкодженого майна від податку на нерухомість
Ілюстративне фото / Getty Images

У вівторок, 11 квітня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №7632, яким звільняються від податку на нерухомість власники майна, що було знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії. Про це повідомила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

Читайте також:

"Цим законопроєктом ми закріпили в Податковому кодексі норму, яка дозволяє не нараховувати та не сплачувати податок на нерухоме майно, яке відрізняється від земельної ділянки, починаючи з місяця, в якому об'єкт зруйновано. А сам факт руйнування має бути підтверджено актом огляду об'єкта, складеного ДСНС або його територіальним органом, або органом місцевого самоврядування", - пояснила Шуляк.

За її словами, ця норма є особливо нагальною в умовах війни, оскільки об'єкти нерухомості могли стати повністю або частково непридатним для використання, а підготовка документів для зміни податкових зобов'язань на такі об'єкти досить тривала.

Читайте також:

Відповідно до законопроєкту фізичні особи звільняються від сплати земельного податку до останнього числа місяця, у якому завершені бойові дії чи окупація відповідної території.

"Звільняються від сплати податку не лише землі, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, а й у районах, де тривають або можливі активні бойові дії", - додала Шуляк.

Читайте також:

Зазначається, що нарахування та сплата податку для знищеного чи пошкодженого майна припинятиметься незалежно від включення відповідної території до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та тимчасово окупованих територій.

Раніше ми писали, що перші компенсації за зруйноване або пошкоджене житло українці можуть отримати вже в травні.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK