У Міжнародному валютному фонді вважають, що введення вже другий рік поспіль 50% податку на банківські доходи суперечить самій природі оподаткування надприбутків. Це рішення викликає недовіру до політики і є неефективним. Таку думку в інтерв’ю Інтерфакс-Україна висловив заступник голови місії МВФ Тревор Лессард, повідомляє Forbes-Україна.
«Якщо ви запроваджуєте податок на надзвичайний прибуток більш ніж один раз, то люди почнуть реагувати, і ви почнете втрачати довіру до політики», — заявив Лессард.
На думку представника МВФ, податки на непередбачувані доходи застосовуються лише на рік, а в іншому випадку за це вже треба платити політичну ціну. Також банки, після повторного введення 50% податку на прибуток, можуть змінити свою політику надходжень через очікування чергового підвищення податків.
Лессард вважає, що банкам варто готуватися до третього подібного рішення, оскільки Україна матиме постійну потребу у внутрішніх доходах протягом найближчих років. Водночас представник місії МВФ радить українській владі відмовитися від ухвалення таких точкових рішень.
“Найкращим вибором буде підвищення податків у довгостроковий, ефективний спосіб, що принесе вам дивіденди в середньостроковій перспективі, на відміну від одноразового підвищення податків, коли наступного року все одно залишиться розрив у доходах”, – зазначив Лессард.
Нагадаємо, як ми вже писали, міністерство фінансів України затвердило порядок формування переліку доброчесних платників податків.