В Україні пройшов перший етап обміну інформацією про банківські рахунки зі 123 країнами в рамках угоди щодо CRS (Common Reporting Standard). Україна отримала дані про 500 тис. рахунків українців за кордоном, де зберігається від 200 тис. євро.
Про це повідомляє OBOZ.UA.
Зазначається, що українська податкова теоретично може, виявивши незадекларований дохід, наприклад, з депозиту, звернутися з проханням задекларувати та доплатити податки. Однак поки що такі прохання, за інформацією видання, через обмін у межах CRS українцям не надходили.
"500 тисяч осіб – для першого етапу обміну дуже багато. У нас виявляється не так мало багатих людей. Ми поки не знаємо, як це працюватиме. Немає жодного випадку, коли податкова зверталася б до платників... Але ж податкова нікуди не поспішає. Вони можуть і в січні, і в лютому використати цю інформацію. Зараз вони зайняті закриттям бюджетів. Вони спокійно направлять запити тоді, коли матимуть час. Податкова займає пасивну позицію. Ми й досі не знаємо, як відбувається обмін», - розповіла виданню консультант Київського центру підтримки та розвитку бізнесу Олександра Томашевська.
Також повідомляється, що передбачені такі етапи обміну інформацією:
- 30 вересня 2024 року – обмін даними за рахунками з високою вартістю (від 1 млн доларів);
- 30 вересня 2025 року – обмін даними за рахунками з низькою вартістю (до 1 млн доларів) та рахунками організацій із вартістю від 250 тис. доларів.
Зазначається, що більшість рахунків – із низькою вартістю. Вони, як повідомили у Державній податковій службі, мають пройти наступну процедуру перевірки:
- вказати адресу проживання;
- поточна поштова адреса;
- телефонний номер;
- всі ІПН у країнах, де є податкове резидентство.
Раніше ми писали про те, що за 11 місяців 2024 року в Україні відкрили 25 225 виконавчих проваджень через податкові борги бізнесу.