Тотальний контроль: експерт розповіла, чи може податкова відстежувати перекази українців

"Третім оком" ДПС можуть бути банки, сервіси доставки, Е-комерс платформи та соцмережі.
ілюстративне фото / Wikipedia.org
ілюстративне фото / Wikipedia.org

Незважаючи на те, що Державна податкова служба (ДПС) повідомила, що з 1 березня на постійній основі відстежує українців, які здійснюють продаж товарів через Інтернет та отримують грошові перекази за нього, наявність такого інструменту у податківців викликає сумнів.

Про це пише податковий консультант Київського центру підтримки та розвитку бізнесу Олександра Томашевська у своєму блозі на Dengi.ua.

Читайте також:

Експертка зазначає, що навряд чи у податкової з'явилося "третє око", яке повністю бачить виручку незареєстрованих підприємців і рух по приватних рахунках.

Для цього вона проаналізувала, звідки ДПС теорететично отримувати ці дані - банки, сервіси доставки (Укрпошта, Нова пошта тощо.), Е-комерс платформи (OLX, Prom.ua, Розетка, соцмережі), і дійшла висновку, що жоден з них не може дати повну інформацію про кожного українця.

"Взагалі все досить заплутано. Якщо податківцям видно операції з надходження виручки на карти, потрібно довести, що це саме торгівля, а не приватні поповнення карток. Якщо ці дані від торгових платформ, потрібно довести, що був факт продажу товарів, а не просто замовлення. Факт доставки певних товарів також не говорить про те, що це був продаж. І, окрім цього всього, не факт, що людина, яка продавала товари, не задекларувала ці доходи як приватна особа. Існує ймовірність, що третє око податкової справді побачило певні фрагментарні дані, які не збігаються з даними про фіскалізовані операції. Але блефують фіскали чи ні – наразі не можна сказати точно", - написала Олександра Томашевська.

На підтвердження своїх слів вона також навела останні повідомлення ДПС, про те, що інформація, поширена низкою медіа про те, що податкова нібито почала штрафувати продавців з OLX, Promua, соцмереж та інших платформ і автоматично відстежує всі грошові перекази на рахунки осіб, навіть якщо вони продають онлайн особисті речі, є фейком. За її словами, таким чином податкова підтвердила, що "третього ока" в неї немає.

Водночас експертка рекомендує українцям, які ведуть підприємницьку діяльність, реєструватися як ФОПи та проводити операції відповідно до вимог законодавства.

"Тотального моніторингу, звісно, немає, але стрес і наслідки від викриття обʼємів товарообороту через приватні картки можуть серйозно зіпсувати настрій і вдарити по гаманцю", - резюмувала Томашевська.

Раніше ми писали про те, що після періоду стійкого скорочення протягом 2024 року, у лютому 2025 року в Україні знову зафіксовано зростання частки нелегального обігу тютюнових виробів.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK