Переключиться на мобильную версию

Ціни у серпні в Україні несподівано стрибнули вгору

У серпні ціни активно пішли вгору, підсумок місяця – плюс 2,45% до липневих цін.
Ціни в Україні будуть зростати
Ціни в Україні будуть зростати
depositphotos.com

На момент підготовки до друку цього номера журналу “Гроші” Держстат не повідомив своїх підрахунків щодо серпневих змін індексу споживчих цін. Але, судячи з рішення Нацбанку змінити облікову ставку (підвищити на 0,5 в п до 18%), ціни в серпні все ж таки зростали. У НБУ, звісно, підвищили ставку як (чи не єдиний?) метод монетарної політики зі стримання інфляції, аби до кінця року індекс споживчих цін не перевищив прогнозований Нацбанком рівень – 8,9%. Що і чому впливає на ціни зараз?

Читай также: Чому слабшає гривня і чого очікувати далі

Продукти дешевшають

Індекс цін, який розраховує журнал ”Гроші”, показав зниження цін на продукти в серпні, але досить незначне – лише мінус 0,1%. Справа в тім, що далеко не всі категорії продуктів дешевшали минулого місяця. Наприклад, ціни на м'ясо та рибу зросли на 0,83%, а на молоко та молочну продукцію – на 2%. Що ж стало дешевше в серпні? Овочі та фрукти, на які ціни у серпні скоротилися на 4,77%, а також (несподівано) алкоголь – на 3,03%. Щоправда, алкогольні напої незабаром подорожчають, адже 5 вересня уряд прийняв постанову щодо збільшення мінімальних цін. Кабмін підвищив мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби на 12,4–19,6%, на віскі, ром і джин – на 12%, на коньяк – на 6,6–9,5%, а на вина – на 4,5–13,5%. Тож уже за підсумком вересня стане зрозумілим, як таке підвищення впливає на загальну цінову картину в Україні.

Читай также: Определены главные риски для экономики Украины

Дорогий одяг

Головним чинником інфляції в серпні стали промтовари. Саме у цій групі ціни зросли найсуттєвіше – на 5,74%.  Основна причина – збільшення вартості одягу на 38,6%. Це відбулося з двох причин: перша – магазини отримали осінні колекції, друга – курс гривні знижується (а імпортери закладають в ціни можливу девальвацію, тобто курс на рівні 28,5–29,5 грн/дол). Що цікаво – одночасно зі здорожченням одягу взуття дешевшало (-6,6% в серпні).  Косметика та побутова хімія стала доступніша на 4,7%. Тим часом магазини дещо підвищили ціни на техніку та електроніку (+2,22%).  За серпень гривня на міжбанку девальвувала на 4,8% до 28,24 грн за дол. І це не пройшло повз увагу імпортерів палива. Адже ціни на мережевих АЗС у серпні зростали. Так, вартість А-95 зросла з 29,7–31,5 грн/літр до 30,8–33 грн /літр, або на 1,7–2,8%.

Читай также: Как проходит работа миссии МВФ в Киеве

Осінні питання

Яким темпом зростатимуть ціни у вересні-жовтні, залежить від тарифного питання. 6 вересня в Київ прибула місія МВФ, і риторика прем’єра (що казав раніше про стабільність комунальних тарифів) змінилася. Володимир Гройсман вже не заперечує, що вартість газу, скоріше за все, буде іншою. “Підвищення ціни на газ для населення є вимушеним кроком для отримання фінансових ресурсів від МВФ для обслуговування і погашення зовнішніх боргів, які є в України. Не я перший підписував ці зобов'язання на підвищення цін. Але якщо постійно обманювати наших західних партнерів, вони починають дивитися не в наш бік, а від нас. Тому це вимушений крок, щоб отримати доступ до фінансування на зовнішніх ринках“, - зазначив Володимир Гройсман.

Наталія Богута

Повністю свіжий номер журналу “Гроші“ можна придбати онлайн

Новости от Деньги.uа в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/dengiua

Комментариев (5)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 300 символов
Отсортировать по дате Вниз
гость  (аноним)  14.09.2018, 14:55
Оценка:  0
гость
Слава госдепу и порхоботам!!!
гость  (аноним)  14.09.2018, 14:52
Оценка:  0
гость
Охереть как неспдивано...Когда клоуны строчить перестанут! Ну тупо причём! А гонорары справно мають!!!
гость  (аноним)  13.09.2018, 23:44
Оценка:  0
гость
Обманывать западных партнеров нельзя, а свой народ можно.
гость  (аноним)  11.09.2018, 15:54
Оценка:  0
гость
Всю нашу "незалежну" историю цены как жеребцы рвутся вверх и вверх ! А вот экономика, как плохо сколоченная бричка, которая вот вот развалится ! Явно выбрана неправильная система экономики !
***  (аноним)  11.09.2018, 15:07
Оценка:  0
***
Статья рядом - Потребительские цены в Украине замерли

Источник: http://finance.bigmir.net/news/95 266-Potrebitelskie-ceni-v-Ykraine -zamerli
© Finance.bigmir.net
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь