Гречка по 80-90 гривень: Українців попередили про дефіцит та подорожчання крупи

Зараз більше попиту на гречку, кукурудзу, сою, бо ці культури мають внутрішній високий попит.
Гречка по 80-90 гривень: Українців попередили про дефіцит та подорожчання крупи
Иллюстративное фото / depositphotos.com

Унаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україні очікується дефіцит гречки. Більше того, ціна на крупу може суттєво зрости. Про це повідомляє ТСН.

Зазначається, що на Київщині посівна йде за планом. Аграрії сіють ті зернові культури, які потрібні українцям.

"Зараз більше попиту на гречку, кукурудзу, сою, бо ці культури мають внутрішній високий попит", - сказала заступник директора з питань селекції інституту землеробства Олена Костенко.

Читайте також:

Однак у країні виникли проблеми з гречкою, оскільки Україна наполовину залежна від імпорту цієї соціальної крупи, і що гірше - залежна від російського імпорту. Українці споживають 140 тисяч тонн гречки щороку, а самі вирощують половину. Інша крупа російського походження.

За словами директора Міжнародної асоціації гречки Сергія Громового, через експансію нашим фермерам стало невигідно сіяти гречку. Тож ситуація непроста.

"Сьогодні Росія фактично закрита для постачання гречки. Ми почали відчувати великий дефіцит на нашому ринку як посівного матеріалу, так і звичайної гречки. І це призведе через тиждень-другий до різкого подорожчання. Ми прогнозуємо, що вона коштуватиме не менше 80-90 гривень за кілограм залежно від регіону", - пояснив він.

Читайте також:

Проте ситуацію допомагає виправити Канада, яка надала Україні 140 тонн гречаного насіння. Ними зможуть скористатися фермери на деокупованих територіях, котрі ще не встигли посіяти ранні культури.

Нагадаємо, що в Україні дефіциту цибулі цього року не повинно бути. Є кілька факторів, які вплинуть на стабілізацію ситуації з забезпеченістю овочем.x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK