Суд у Лівані зняв арешт із судна з краденим українським зерном: Як відреагували в МЗС

Рішення ліванського суду дозволяє судну Laodecia безперешкодно залишити порт Тріполі з краденим українським борошном та ячменем.
Суд у Лівані зняв арешт із судна з краденим українським зерном: Як відреагували в МЗС
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Cуд Тріполі (Ліван) зняв арешт із сирійського судна Laodecia, яке перевозить крадену Росією українську сільськогосподарську продукцію. Незважаючи на надані докази, суд не взяв до уваги позицію компетентних органів України. Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

Читайте також:

У відомстві наголосили, що Україна завжди докладала зусиль задля підтримки продовольчої безпеки Лівану, посівши перше місце серед експортерів аграрної продукції до цієї країни за підсумками 2021 року. А після відкриття українських чорноморських портів перший зерновоз відбув з Одеси саме до Лівану.

"Ба більше, враховуючи складну продовольчу ситуацію в Лівані, у координації з українськими власниками незаконно вивезеного вантажу ліванській стороні було запропоновано реалізувати українське борошно та ячмінь за пільговою ціною", - додали в МЗС.

Рішення ліванського суду дозволяє судну Laodecia, яке перебуває під дією міжнародних санкцій через незаконне вивезення вантажів із тимчасово окупованих територій України, безперешкодно покинути порт Тріполі з вкраденим українським борошном та ячменем.

Читайте також:

"Зазначене рішення фактично заохочує Росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Крім того, таким рішенням Ліван фактично підриває власну продовольчу безпеку, відштовхуючи Україну як свого надійного партнера", - заявили в міністерстві.

У МЗС закликали ліванську сторону скасувати рішення щодо зняття арешту із судна Laodecia та вжити заходів задля попередження подальших спроб використовувати Ліван для оборудок із краденими українськими зерновими.

Раніше ми писали, що 6 липня російське судно "Жибек Жоли" з краденим українським зерном випустили з турецького порту Карасу. У зв'язку із ситуацією в Міністерство закордонних справ України викликали посла Туреччини в Києві.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK