Зерновий коридор практично не працює: РФ блокує продовольство для світу

Повна зупинка експорту українського зерна морем призведе до зростання цін на продовольство й поглибить кризу в бідних країнах.
Зерновий коридор практично не працює: РФ блокує продовольство для світу
РФ продовжує блокувати продовольство для світу / mtu.gov.ua

З 26 червня росіяни відмовляються проводити інспекції суден, що прямують до українських портів під завантаження. 29 суден, які мали б доставити понад 1,4 млн тонн агропродукції для країн Азії та Африки, наразі заблоковано в територіальних водах Туреччини. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Читайте також:

Зазначається, що з початку липня з чорноморських портів вийшли 6 суден. Сукупно на них було завантажено тільки 215 тисяч тонн агропродукції.

Наразі в порту Одеси завершується завантаження 85 тисяч тонн зерна для Єгипту. Це останні два балкери, які очікували завантаження.

За інформацією відомства, також флоту під завантаження вже немає в порту Чорноморська. Останні судна з агропродукцією було відправлено минулого тижня до Китаю та Тунісу. Понад 2 місяці не працює порт "Південний", бо росіяни "викреслюють" усі судна, які прямують до нього.

Читайте також:

За словами міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, українська агропродукція займає значне місце в продовольчій безпеці світу. Повна зупинка експорту українського зерна морем призведе до зростання цін на продовольство й поглибить кризу в бідних країнах.

"Це розуміє світ, це розуміють наші партнери. Останні кілька місяців Зерновий коридор практично не працює. Наразі ми спільно з партнерами докладаємо максимум зусиль, щоб українське зерно надходило на ринки в необхідному для світу обсязі. Ми завжди виконували і готові надалі виконувати ті зобов'язання, які брали на себе, коли підписували Зернову угоду. Також закликаємо світ дотримуватися міжнародного морського права й забезпечити вільне торговельне судноплавство", - заявив він.

Читайте також:

У період з 1 червня по 10 липня з запланованих 150 інспекцій суден (як вхідного, так і вихідного флоту) відбулося лише 70 через відмову росіян проводити перевірки. Наступна інспекція запланована на 14 липня. Зараз у зоні інспектування залишився лише вхідний флот.

З 1 серпня 2022 року експортовано понад 33 млн тонн продукції українських аграріїв до 45 країн світу.

Раніше ми писали, що Зернову ініціативу знову зупинено. РФ заблокувала реєстрацію вхідного флоту до всіх портів України.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK