Кабінет Міністрів затвердив порядок компенсації витрат фермерам за гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель. Відповідну постанову було ухвалено на засіданні 12 березня. Про це повідомили в Міністерстві економіки.
"Сьогоднішнє рішення уряду дасть змогу фермерам вже цієї весни укладати контракти як з державними, так і приватними операторами протимінної діяльності на очищення сільськогосподарських земель й отримати компенсацію з державного бюджету. Це потужний крок до запуску ринку гуманітарного розмінування", - прокоментувала міністр економіки Юлія Свириденко.
Зазначається, що на програму компенсації витрат за гуманітарне розмінування в держбюджеті на 2024 рік закладено 3 млрд гривень. Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування ділянки фермерам, які працюють на власній чи орендованій землі.
Ціна на послуги з розмінування визначатиметься на відкритих торгах у системі Prozorro. Компенсація надаватиметься лише раз за одну забруднену ділянку.
При цьому не зможуть претендувати на компенсації фермери, проти яких Україна запровадила санкції, або ж кінцеві власники с/г товаровиробника є громадянами країни-агресора. Фермери, які перебувають у стадії ліквідації чи банкрутства, а також ті, хто мають податковий борг, теж не зможуть отримати компенсації.
Імовірно забрудненими та забрудненими залишаються 156 000 км кв. українських територій. Зокрема, це землі сільськогосподарського призначення.
"Ціль Міністерства економіки України - за 10 років очистити 80% забруднених земель і зробити їх безпечними для використання", - йдеться в повідомленні.
Раніше ми писали, що в Україні вводиться новий фінансовий інструмент для кредитування сільськогосподарського виробництва - аграрні ноти.