Незважаючи на те, що ціни на молочні продукти на українському ринку залишаються високими, їхнє зростання сповільнилося. Це пов'яхано із скороченням обсягів продажів молочної продукції, що обумовлено зниженням купівельної спроможності населення.
Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
З його слів, на ринку України спостерігаються ознаки стабілізації цін. Вартість більшості видів свіжої молочної продукції практично не змінилася, за винятком деяких сортів сиру та ложкового йогурту, які подорожчали більш як на 2%. У той же час, граничні ціни на основну частину молочних продуктів залишилися без змін, а вартість сиру Моцарелла навіть знизилася.
Аналітик зазначає, що економічна ситуація, що склалася, призвела до того, що споживачі з доходами нижче середнього стали рідше купувати свіжі молочні продукти. Це зумовлено як їх подорожчанням, а й збільшенням ціни на продовольчі товари загалом. В результаті на українському ринку зростає попит на спреди, які розглядаються як доступніша альтернатива вершковому маслу.
Повідомляється, що у січні закупівельні ціни на молоко-сировину знизилися через зменшення попиту з боку переробних підприємств, що призвело до утворення надлишків сировини на внутрішньому ринку. Крім того, у період новорічних свят відбулося скорочення експорту молочної продукції, оскільки в цей час активність на світовому молочному ринку традиційно знижується.
Також зростання цін на продукцію вітчизняних виробників сиру сприяло збільшенню імпорту цього товару до України. У грудні було зафіксовано рекордний обсяг ввезення сиру за весь 2024 рік. При цьому зниження світових цін на вершкове масло вплинуло на експортні постачання українських компаній у грудні, а також на зростання цін на молоко-сировину всередині країни. Минулого року саме вартість вершкового масла залишалася ключовим фактором, який впливає на ціни молока-сировини.
Аналітик також наводить у вигляді таблиці актуальні ціни на молочну продукцію та як вони змінювалися за останні два місяці.

Раніше ми писали про те, що 2024 року Україна імпортувала на 13,6% більше сирів, ніж роком раніше, а саме 38,3 тис. тонн.