Обережно, шахраї: Як обманюють українців у воєнний час

Українцям рекомендують завжди перевіряти правильність назви сайтів, на які вони переходять та вводять свої персональні дані.
Обережно, шахраї: Як обманюють українців у воєнний час
Иллюстративное фото / depositphotos.com

У Національному банку України нагадали про актуальні схеми шахрайства, за допомогою яких аферисти намагаються заволодіти грошима або особистими даними українців. Про це у Facebook повідомила пресслужба НБУ.

"Посередницькі" послуги від шахраїв

Шахраї пропонують нібито посередницькі послуги щодо отримання гарантованого відшкодування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та просять за ці послуги "комісію".

"Будьте пильними. Пам'ятайте, що виплати гарантованого відшкодування здійснюються лише через банки-агенти Фонду, підключені до Автоматизованої системи виплат", - наголосили в НБУ.

Читайте також:

Виплату гарантованого відшкодування можна отримати:

  • офлайн, звернувшись у відділення одного з банків-агентів із паспортом та ІПН;
  • онлайн. Три банки-агенти здійснюють дистанційні виплати: ПриватБанк, Укргазбанк та "Південний".

SMS-повідомлення про надходження платежу

Класична схема, проте досі дуже поширена. Шахраї розсилають SMS-повідомлення клієнтам банків про нібито надходження платежу на рахунок. Такі SMS-повідомлення містять фішингові посилання.

"Не переходьте за посиланнями - через них шахраї можуть заволодіти вашими картковими реквізитами. Шахрайські посилання також можуть надсилатися з метою викрадення персональних даних та зараження пристроїв вірусом", - додали в Нацбанку.

Читайте також:

Як повідомили в НБУ, крім SMS, аферисти можуть надіслати шкідливі посилання в месенджер та на e-mail.

Поради, які допоможуть уберегтися від фішингу:

  • завжди перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайтів можуть бути схожі за винятком одного або кількох символів;
  • якщо все ж таки необхідно перейти на сайт банку або іншої організації, адресу якого отримали в посиланні, то краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту й лише тоді переходьте на вебресурс.

Публикация НБУ в Facebook
Публикация НБУ в Facebook

Раніше ми писали, що українців попередили про нову шахрайську схему. Зловмисники розсилають фейковий чат-бот "єПідтримки", посилаючись на Центр протидії дезінформації при РНБО України.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK