Індексація зарплат у 2023 році: Яка зміна чекає на роботодавців в Україні

Законом про держбюджет України на 2023 рік передбачено зупинення дії Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
Індексація зарплат у 2023 році: Яка зміна чекає на роботодавців в Україні
Ілюстративне фото / depositphotos.com

У 2023 році всі роботодавці отримають послаблення у вигляді призупинення обов'язків щодо нарахування індексації заробітної плати. Про це повідомили в Державній службі з питань праці.

Так, законом про державний бюджет України на 2023 рік передбачено зупинення дії Закону "Про індексацію грошових доходів населення".

Читайте також:

Проте зупинення дії закону торкнеться не лише заробітної плати, а й усіх інших доходів фізичних осіб, які індексують відповідно до цього документа.

Йдеться про:

  • пенсії;
  • стипендії;
  • грошове забезпечення;
  • суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування;
  • суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

Читайте також:

При цьому власник або уповноважений ним орган може ухвалити рішення про додаткові стимулюючі виплати у зв’язку з високим рівнем інфляції в Україні.

Раніше ми писали, що уряд ухвалив рішення, згідно з яким сума компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зросте до 6700 грн.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK