В Україні зміниться порядок виплат додаткової винагороди військовим: кого стосується

У Мінобороні інформують щодо нового порядку нарахування грошового забезпечення.
В Україні зміниться порядок виплат додаткової винагороди військовим: кого стосується
Ілюстративне фото / EPA/UPG

З 1 лютого 2023 року в Україні зміниться порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям. Йдеться про застосування нового підходу до виплати 30 тис. та 100 тис. грн, запроваджених постановою Кабміну №168. Про це повідомили в Міноборони.

Читайте також:

Зазначається, що розмір додаткової грошової винагороди військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях, не змінюється.

"Рішення змінити підхід до нарахування додаткової грошової винагороди стосуватиметься тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій, та ухвалене задля дотримання принципів справедливості щодо стимулювання воїнів сил безпеки й оборони України", - йдеться в повідомленні.

Тепер виплати напряму залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності й специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують.

Читайте також:

У відомстві наголосили, що бойові виплати у 100 тис. грн на місяць будуть збережені українським бійцям, які воюють із противником на передньому краї. Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти - виплати винагороди в розмірі 100 тис. грн для них також зберігаються.

Анонсовані зміни торкнуться лише військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій.

Наприклад, зараз усі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 тис. грн. При цьому бійці, які, ризикуючи життям, виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях із противником, отримують такі ж самі додаткові виплати.

Читайте також:

"У зв’язку з цим назріло питання диференціації розмірів винагороди залежно від місця, умов та особливостей проходження служби у формуваннях сил безпеки й оборони України", - додали в міністерстві.

Водночас з 1 лютого 2023 року будуть збільшені розміри щомісячного (основного) грошового забезпечення (без додаткової винагороди) військовослужбовців так, щоб мінімальний його рівень для ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби України становив не менше ніж 20 100 грн. Також для осіб рядового та начальницького складу ДСНС і поліцейських Нацполіції - на рівні не менше ніж 17 000 грн.

Раніше ми писали, що з 1 січня 2023 року набрав чинності Закон України, який встановлює щомісячні виплати грошової допомоги людям, яким присвоєно звання Героя України з врученням ордена "Золота Зірка", лицарям ордена "Богдана Хмельницького" та кавалерам ордена "За мужність".ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK