Напередодні Великодня виросли ціни на продукти: коли буде зниження вартості

Традиційно напередодні свят зростає попит на певні категорії товарів, що піднімає ціни.
Напередодні Великодня виросли ціни на продукти: коли буде зниження вартості
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні перед Великоднем традиційно подорожчали продукти харчування. Крім тимчасового підвищення попиту, на ціни впливають й інші фактори. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук.

Читайте також:

"Ціни перед Великоднем зростають щорічно, але найбільше позначки змінилися протягом останнього 2022 року - ціни зросли на 34%. Головний фактор - війна та окупація частини території. Сприяли зростанню цін також ті проблеми, які виникали у товаровиробників з постачанням електроенергії, ціни на світло та газ. Інфляція протягом 2022 року становила близько 30%. Усі названі фактори призвели до подорожчання продуктів", - пояснив Марчук.

За його словами, традиційно напередодні свят зростає попит на певні категорії товарів, що також піднімає ціни. Підвищення попиту спостерігалося вже минулого тижня й триватиме до Великодня, що є піком закупівлі українцями продуктів до свят. Однак деякі продукти подешевшають після свят, наприклад, яйця та овочі.

Читайте також:

"Ажіотажного попиту на яйця не буде, ми переходимо в теплу пору року, кількість виробництва буде збільшуватися не лише в промислових масштабах, а й в домашніх господарствах. Певні категорії овочів ближче до кінця травня також почнуть дешевшати, піде овочева продукція з відкритого грунту. Щодо цибулі, яка рекордно здорожчала, то в травні вже побачимо "озиму" цибулю з відкритого грунту. З подальшим потеплінням  в липні ціни ще знизяться, оскільки овочі в зимовий період подорожчали на 30%", - додав Марчук.

При цьому він зазначив, що забезпечення овочами залишається проблемним через часткову тимчасову окупацію Херсона та Запоріжжя.

"Найбільше імпорту агропродукції спостерігається в овочевій групі. Традиційно в березні надходили овочі з Запоріжжя та Херсонщини. Швидко компенсувати тимчасову окупацію цих регіонів не вдасться через значну потребу в розмінуванні. По іншим групам продуктів бачимо достатню лінійку товарів внутрішнього виробництва", - заявив заступник голови ВАР.

Читайте також:

Він вважає, що частково компенсувати продукцію, яка вироблялася на окупованих територіях, можна за допомогою програм підтримки малих фермерів, а також державної підтримки садівництва, на яку виділили 1,35 млрд грн.

Раніше ми писали, що в Україні у 2023 році на великодній кошик потрібно буде витратити близько 1209 грн. Це на 24,4% більше, ніж минулого року, коли традиційний набір продуктів коштував 972 грн.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK