Кабмін спростив виплати пенсій та грошової допомоги в Україні й за кордоном: деталі

Деякі громадяни України зіштовхнулися з проблемою отримання пенсій та різних видів грошової допомоги.
Кабмін спростив виплати пенсій та грошової допомоги в Україні й за кордоном: деталі
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка спрощує виплати пенсій та різних видів грошової допомоги в Україні і за кордоном. Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.

Якщо певний уповноважений банк не може здійснювати виплату пенсій та грошових допомог, люди можуть отримати належні їм виплати в будь-якому відділенні АТ "Ощадбанк" як грошовий переказ без відкриття рахунку. Якщо людина отримує пенсію та/або грошову допомогу через АТ "Укрпошта" й вимушена була змінити фактичне місце проживання, вона також може отримати їх у відділеннях АТ "Ощадбанк" як грошовий переказ без відкриття рахунку.

Читайте також:

Наразі механізми виплати пенсій та грошових допомог удосконалюються, зокрема й для тих одержувачів, які тимчасово проживають за кордоном.

Так, згідно з ухваленою постановою в пенсіонерів, що виїхали тимчасово за кордон, з'явилася можливість:

  • отримувати пенсійні виплати за кордоном шляхом міжнародного переказу через Укрпошту за умови наявності в неї технічної можливості. Особливо це актуально для пенсіонерів, які не мають (не мали) поточних рахунків, відкритих в українських банках;
  • відновити без приїзду до України виплату пенсії, яка була припинена в період воєнного стану, шляхом надіслання відповідної заяви поштою (у порядку, що визначить ПФУ). Поки що відновлення виплати можливе тільки при особистому відвідуванні установи ПФУ;
  • подавати заяву про виплату пенсії або грошової допомоги через установи уповноважених банків в електронній формі з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису (КЕП) разом із віддаленим відкриттям поточного рахунку, без необхідності особистого відвідування банку.

Зазначається, що для пенсіонерів, які отримали за кордоном тимчасовий захист, були спрощені механізми отримання пенсійних виплат без виїзду на територію України.

Читайте також:

Водночас внесені зміни дозволяють:

  • уповноваженим банкам укладати договори про виплату пенсії з регіональними органами ПФУ та органами соціального захисту населення незалежно від наявності філій чи відділень банку в регіоні, де проживає пенсіонер;
  • Укрпошті здійснювати виплату грошової допомоги раніше від визначеної графіком дати її виплати (це було можливо лише для пенсії).

Отже, спрощено процедури віддаленого відкриття поточного рахунка в банку без відвідування банківської установи та ПФУ й створено можливість отримувати пенсії та виплати за кордоном шляхом міжнародного переказу.

Читайте також:

Також на засіданні уряду було затверджено комплекс змін до низки постанов Кабінету Міністрів щодо надання окремих видів грошової допомоги, пільг і житлових субсидій. Зокрема:

  • житлові субсидії тепер надаватимуться не лише за фактичним або зареєстрованим, а й за задекларованим місцем проживання; а також домогосподарствам, до складу яких входять особи, що перебували / перебувають у полоні.
  • батьки, у яких народилася дитина під час тимчасового перебування за межами України, тепер можуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при народженні дитини. Раніше жінки, які народили дитину за кордоном, могли лише після повернення в Україну отримати допомогу;
  • установлено порядок виплати у 2023 році зекономлених коштів пільг, які надавалися в грошовій безготівковій формі, були накопичені пільговиками за опалювальний сезон 2021-2022 років. Через військову агресію РФ проти України багато громадян, які мають право на пільги, не змогли отримати залишки коштів пільг, що обліковувалися в Ощадбанку.

Читайте також:

Крім того, Кабмін вніс зміни до порядків надання допомоги малозабезпеченим сім'ям та допомоги на дітей одиноким матерям, які перебувають в трудових відносинах та за яких не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів ухвалив комплексну постанову, якою врегульовано питання соціальних виплат на дітей батькам, які виїхали за кордон, рятуючись від війни.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK